ANO 2014. gadā pasaulē prognozē rekordlielu tūristu skaitu

Eksperti prognozē, ka, par spīti terorisma draudiem un Ebolas vīrusa uzliesmojumam, starptautiskais tūrisms 2014. gadā sasniegs rekordaugstus rādītājus.

Šī gada pirmajos 10 mēnešos to tūristu skaits, kuri vismaz vienu nakti pavadījuši ārzemēs, pasaulē sasniedza 978 miljonus, kas ir par 45 miljoniem vairāk nekā tajā pašā periodā pērn. Tikmēr ANO Pasaules Tūrisma organizācija prognozē, ka līdz gada beigām starptautisko tūristu skaits sasniegs 1,1 miljardu.

Kā liecina statistika, pēdējo 60 gadu laikā pasaulē to tūristu skaits, kuri devušies uz ārzemēm, pieaudzis teju katru gadu – ja 1950. gadā to skaits bija 25 miljoni, tad 2013. gadā – viens miljards un 87 miljoni.

Visstraujāk ieceļojošo tūristu skaits šogad pieaudzis Amerikas pasaules daļā – par astoņiem procentiem. Tikmēr Āziju un Klusā okeāna reģionu apmeklējuši par pieciem procentiem vairāk tūristu, savukārt Eiropā, kas vēl aizvien ir pasaules apmeklētākais reģions, novērots tūristu skaita pieaugums par četriem procentiem. Un, par spīti Ebolas vīrusa uzliesmojumam kontinenta rietumu daļā, Āfriku apmeklējuši par trim procentiem vairāk cilvēku.

ANO Pasaules Tūrisma organizācijas ģenerālsekretārs Talebs Rifai atzinis: "2014. gadu noslēgsim ar rekordaugstiem rādītājiem. Ņemot vērā, ka vairākās pasaules daļās nākas cīnīties ar ģeopolitiskām un veselības krīzēm, turklāt globālā ekonomika vēl aizvien raksturojama kā trausla un nestabila, tas ir ievērojams sasniegums."

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Skolas brīvdienām, svētkiem Estravel Latvia
Īsāki un garāki ceļojumi Rudens brīvlaikā, Valsts un Ziemassvētkos // Vietu skaits ierobežots // Pavadiet brīvās dienas saturīgi! | Skatīt vairāk
no 45 EUR
Slutišķu gravu taka TAKA
Interesants pastaigu maršruts atrodas ļoti gleznainā Dabas parka “Daugavas loki” teritorijā. | Skatīt vairāk
Sezonas noslēguma zaļumballe Dikļos Valmieras novada Tūrisma pārvalde
22. augustā plkst. 22.00 Neikenkalna Dabas koncertzālē Dikļos norisināsies sezonas noslēguma zaļumballe ar grupu “Zeļļi”. | Skatīt vairāk
7 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.69955182sec.