Lielā ilūzija par Eiropas neredzamajām robežām

Itāļu fotogrāfs Valerio Vincenzo pavadījis astoņus gadus, dokumentējot Eiropas neredzamās robežlīnijas. Viņa nosvērtajās fotogrāfijās iespējams aizdomāties par robežām, kas šķir vai gluži otrādi – vieno valstis un nācijas. 

Kopumā fotogrāfijās ir iemūžinātas 26 valstis un 16 500 km garas robežas, ko var brīvi šķērsot. Projekts „Robežas, pa priekšu mieram” tiks izstādīts publiskai apskatei UNESCO galvenajā mītnē Parīzē jau septembrī. Pats projekta autors atzinis vēlmi pēc bezrobežu Eiropas, kāda tā bijusi pirms 1914. gada. Tieši Šengenas zona bija tā, pa kuru fotogrāfs ceļoja un iedvesmojās, uzskatāmi attēlojot fotogrāfijās atšķirību starp mūsdienām un periodu Aukstā kara laikā. 

Kad fotogrāfam tiek jautāts par stereotipiem, ar ko tiek saistītas robežās – ar stabiem, līnijām, patruļām viņš norāda, ka robežas ne gluži nav tādas, kādas tās tiek iedomātas. Valerio vairāk koncentrējas uz to, kādas robežas būs nākotnē, nevis kādas tās ir bijušas līdz šim. 

Fotogrāfijas ar neredzamajām robežām skatiet šeit!

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::1.73278499sec.