Autors: Lauma Bērziņa
Avots: BalticTravelnews.com/Cntraveler.com
Pirmkārt, jebkurš ceļojums uz Tibetu jāuzsāk ar garīgu un politisku kapitālu. Došanās uz Lhasu būs garīguma piepildīts ceļojums kontrastā mūsdienu modernajai pasaulei. Ceļotāji šeit var apmeklēt senus budistu tempļus un svētnīcas, vienreizējas mākoņos ieskautas kalnu virsotnes un sastapt ļoti ticīgus un nosvērtus cilvēkus. Šeit savā pieredzē jūs iegūsiet milzīgu bagātību.
Lielākā daļa tūristu dodas uz Tibetas garīgo un politisko centru – Lhasu. Ko tajā apskatīt? Lūk, TOP5 vietas, kas noteikti jāapmeklē.
Reklāma
1. Potala pils
Šī ir vēsturiska vieta, kur 17. gs. kalnu virsotnē dzīvoja Tibetas teokrātijas pārstāvji Dalai Lamas. Šobrīd šī pils ir valsts muzejs, kurā var apskatīt gadsimtiem senas svētnīcas un ceremoniju zāles, kas pārpildītas ar reliģisku atribūtiku. Šeit atrodas arī noslēpumainā Sarkanā pils, kas piepildīta ar apzeltītām un dimantiem klātām kapenēm, kurās apglabātas mumificētas pagātnes Dalai Lamas.
2. Barkhors
Šis plašais gājēju ceļš, kas ved uz riņķi ap Jokhanfas tempļa sienām, atzīmējot vissvarīgākos Tibetas budistus. Sekojiet šeit ķēdes kustībai mazajos tempļos un apbrīnojiet Tibetas balto un gaišo arhitektūru. Pēc viena vai diviem apļiem, turpiniet riņķošanu, šoreiz jau iegā’dajoties arī suvenīrus, kas ir dažādi reliģiski priekšmeti kā lūgšanu krelles, karogi, sienas dekori, sudraba rotaslietas u.c.
3. Jokhangas templis
1400 gadus vecais Jokhangas templis ir Tibetas garīgā sirds, uz kurieni budisti dodas svētceļojumos. Šeit atrodami seni sienu gleznojumi, statujas un neskaitāmi gobelēni, bet neviens no tiem nav tik ievērības cienīgs kā piecas pēdas augstais Jowo Rincpoche, attēlojot jauneklīgu Budu. Līdz ar zeltīto tempļa jumtu paveras apbrīnojama ainava uz Lhasu un apkārtējām kalnu virsotnēm.
4. Tibetas muzejs
Ja jūs spējat skatīties uz vulgāro Ķīnas propagandu, tad varat doties uz šo muzeju, lai tajā aplūkotu Tibetas vēsturi no vienas puses. 1999. gadā atklātais Tibetas muzejs netālu no Potala pils ir apskates vērts objekts, lai piekļūtu tuvāk Tibetas vēstures un kultūras artefaktiem līdz pat neolīta laikmetam. Šeit jūs varēsiet izpētīt Tibetas tautas retos mūzikas instrumentus, teātra tradīcijas, manuskriptus, skulptūras, tautastērpus un thangka krāsošanu un mākslu, kas ir nozīmīga Tibetas sakrālās mākslas forma.
5. Sera klosteris
Sera klosteris, kur agrāk mitinājušies ap 5000 mūkiem, ir 600 gadus vecs. Tagad šajā klosterī dzīvo tikai aptuveni desmitā daļa no mūku skaita, kas tā ziedu laikos. Tempļa apmeklētāji var iepazīt tempļa lielo aktu zāli ar tās sienu gleznojumiem un ikonām, aplūkot smilšu mandalas un ar roku drukātas lūgšanu grāmatas. Šeit mūki mēdz demonstrēt arī savas fiziskās spējas.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.