Par vecu, par jaunu, par vāju: Nepāla ieviesīs vecuma cenzu kāpējiem Everestā

Tiem, kuri vēlēsies saņemt apstiprinājumu kāpšanai Everestā, iespējams, vajadzēs atbilst noteiktiem kritērijiem. Nepāla bieži tikusi kritizēta, ka tā katram ļauj doties pasaules augstākajā kalnā. Tagad valsts ieviesīs vecuma ierobežojumus.

Nepāla vēlas padarīt kāpšanu Everestā drošāku. "Kalnam jākļūst par vietu nevis nomiršanai, bet gan piedzīvojumiem", skaidro Nepālas tūrisma ministrijas pārstāvis Mohans Sapkota.

Tiek plānots, ka atļaujas netiks dotas kāpējiem, kas jaunāki par 18 gadiem un vecāki par 75 gadiem, tāpat arī personām ar īpašām vajadzībām. Šie ierosinājumi vēl ir sākumstadijā. Sadarbībā ar valsts kalnos kāpēju organizāciju šie priekšlikumi vēl nav apspriesti, kā informē organizācijas vadītājs Angs Čerings Šerpa.

Atļaujas ekspedīcijām Everestā Nepālai dod ap miljoniem dolāru gadā. Pēc negadījumu sērijas pasaulē augstākajā kalnā valdība tiek kritizēta par pārāk daudz atļauju izsniegšanu. Katru gadu Everestā no Nepālas puses kāpj simtiem cilvēku no visas pasaules. Kāpējiem ir dažādas sagatavotības pakāpes, un, kāpjot virsotnē, viņi sevi un līdzgājējus pakļauj briesmām.

Līdz šim atļaujas netika dotas jauniešiem līdz 16 gadiem, vecuma ierobežojumu vecākiem cilvēkiem nav bijis. Vecākais virsotni sasniegušais kalnā kāpējs ir 80 gadus vecs japānos, jaunākais – 13 gadus vecais amerikānis Džordans Romero. Jaunietis 2010. gadā ceļu sāka no Ķīnas teritorijas. Pēc tam Ķīna ieviesa ierobežojumus – atļaujas dod no 18 līdz 60 gadus veciem kāpējiem.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Riču ezers un Pērkules krauja Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Riču ezers atrodas pierobežā un ietilpst Silenes dabas parka teritorijā. Gleznains skats uz ezeru paveras no Pērkules kraujas jeb Riča ezera stāvkrasta. | Skatīt vairāk
ŠRILANKA 18.-29.08.2026 AL SVETS
Atklājiet eksotisko Šrilanku - Indijas okeāna pērli ar zeltainām pludmalēm, tropisko dabu, UNESCO pasaules mantojuma vietām un bagātīgu kultūru. | Skatīt vairāk
Līksnas muižas parks (Līksnas takas) Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
1999. gadā Līksnas parka teritorijā pagasta ļaudis izveidoja atpūtas taku, kura katru gadu tiek paplašināta. | Skatīt vairāk
Ziemas piedzīvojums Jiveskilā un Jāmsā Estravel Latvia
Līdz 30.04. // 7 naktis Somijā // no Tamperes, ar atpūtas programmu // ģimenēm un draugiem | Skatīt vairāk
no 699 EUR
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::0.53108788sec.