Mjanmā mīt sievietes, kuru sejas klātas tetovējumos

Dziļi kalnos, Mjanmas valsts rietumos dzīvo sieviešu cilts, kuru sejas klāj tetovējumi. Mjanmas sievietēm sejas tetovējumi ir skaistuma zīme.

Tā ir mājvieta Munn un Dai ciltīm, kuras ir atpazīstamas ar dažādajiem sejas rotājumiem.

Munn sievietēm ir virkne mazu, savstarpēji saistītu gredzenu, kas izkārtoti pusmēneša formā. Tetovējumi iet no uz kaklu lejā, savukārt Dai sievietēm visa seja ir klāta ar punktiem.

Tetovēšanas kultūra sāk izmirt, taču vēl ir satiekamies sievietes, kuras neskatoties uz spiedienu, vēlas tetovēt savu seju, lai saglabātu savu kultūru dzīvu.

Meitenēm sasniedzot pubertātes vecumu 12-14 gadu vecumam, viņa tiek uzskatīta par pietiekami vecu, lai veiktu ierasto rituālu – tetovēt seju. Tas simbolizē brīdi, kad ir pienācis laiks pieaugušo dzīvei.

Tetovējumi tiek veikti izmantojot ērkšķu adatas, tinte tiek izgatavota no sodrējiem, govs žulta, cūku un augu taukiem.

Šī tradīcija aizsākās jau 11. gadsimtā, kad jaunas meitenes notetovēja savu seju, lai  pasargātu sevi no verdzības. Aizvien vairāk jaunas sievietes atsakās pievienoties šāda veida praksei, sakarā ar smagajiem naudas sodiem, ko ir noteikusi militārā diktatūra, un līdz ar to, šī tradīcija sāk izzust.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Kalkūnes muižas pils Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Celta 1890. – 1892.g. pēc pazīstamā arhitekta V. Neimaņa projekta. Pils ēka ir asimetriska, kopā ar torņiem, tornīšiem un jumta izbūvēm. | Skatīt vairāk
30% Oceania Cruises Deluxe  CRUISEcentre
Deluxe Adults-only kruīzi ar 30 % atlaidi. Vairāk kā 150 kruīzu piedāvājumi 2026. - 2027. gadam // sākot no 7 naktīm // Pasaule | Skatīt vairāk
no 1582 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 20.01.2026 - 27.01.2026 KUUP KAFIJA +citas lietas veikalā "KABATA" Rēzeknes pilsētas TIC
"KABATA" ir vieta, kur vietējie mākslinieki un dizaineri rada unikālus šedevrus, piedāvājot autentiskus produktus ar vēstījumu + KUUP kafija un | Skatīt vairāk
Vaboles muižas parks Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Vaboles parks ir veidots kā ainavu jeb angļu stila grāfu Plāteru-Zībergu pusmuižas parks (19. gs.). | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::1.05750012sec.