Autors: Santa Bivbāne
Avots: Baltictravelnews.com/visitestonia.com
Ziemīgā Igaunija līdzinās pasakai. Katrs, kurš vēlas atrast kādu nodarbi, noteikti to atradīs, vienalga, vai tā būtu laiskošanās pie kamīna ar glāzi karstvīna rokā, brauciens ar slēpēm vai skteboard pa vietējiem kalniem, vai pastaigas pa piesnigušajiem mežiem un kārtīgs saunas apmeklējums.
It īpaši svētīgi šajā laikā ir izbaudīt ziemas īpaši svaigo gaisu un Igaunijas dabas burvību. Visitestonia.com vēlas ceļotājus iepazīstināt ar vietām, kur vislabāk izjust Igaunijas ziemu:
Reklāma
Lai izbaudītu neskartās dabas skaistumu, atliek vien izrauties pāris stundu attālumā no Tallinas vai Tartu. Kā piemēram var doties pārgājienā ar somu slēpēm pa Narvas ezeru, vai arī izvizināties suņu pajūgos pa Jarvesas mežiem. Savukārt, ja sirds kāro kādu piedzīvojumu, tad tādos labāk doties draugu vai ģimens lokā – tā teikt, lai diena paliek neaizmirstamā atmiņā vēl ilgi, ilgi pēc tam.
Soomā nacionālajā parkā jūs radīsiet klusumu un mieru, kā arī izbaudīsiet neskartās dabas burvību, ko ir grūti aprakstīt vārdos, tas ir vienkārši jāsajūt! Staigājot pa dabas parka takām rodas sajūta, it kā, apkārtesošie purvi iesūkuši sevī pasaulīgās skaņas un laiks apstājies. Šajā vietā var stundām staigāt pa koka laipām un tiltiņiem, piesēst uz soliņiem un pavērot kluso dabas ainavu.
Savukārt informācijas centrā Jūs varat uzzināt ko vairāk par apkārtnē esošiem dabas objektiem, kā arī vietējiem tūristu apkalpošanas pakalpojumiem.
Kā būtu ar nelielu pārgājienu līdz pasaules malai? Igaunijā iespējams viss, pat šāda iespēja pastāv! Savāciet uzticamu kompāniju un dodaties celojumā uz Serves passalu Sāremas salā. Dodoties šajā neskartās dabas pārgājienā uz Kīpsāres bākas pusi, iepazīsiet apkārtējos seno ciematu ceļus un apkārtnes. Šī bāka ir viena no Igaunijas lepnumiem, vietējais Pizas tornis, kurš celts 1933. gadā, kas ūdens un vēju ietekmē ir nedaudz sašķiebusies.
Vēl kāds vietējais dabas dārgums atrodas Hījumā salā – Sāretirpes rags. Krastmalu rotā, jūras vējos un bangās izskalotas jūraszāļu kaudzes, savukārt gar krastmalu savairoušās mežrozīšu audzes.
Laikam jau iena no viskrāšņākajām un gleznainākajām Igaunijas vietām ir Ontikas klintis un stāvkrasti Ida Virumā. Šo stāvkrastu augstums sasniedz 55 metrus virs jūras līmeņa. Tā ir vesela dabas grāmata kas iecirsta akmenī, kurā redzamas dažādas mūsu un iepriekšējo ēru pēdas. Vislabāk šo dabas skaistumu aplūkot no Valastes ūdenskrituma puses, kurš sastingušā veidā izskatās īpaši iespaidīgi.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.