Vasarā pieaudzis tūristu skaits Ida-Virumā, īpaši no Somijas un Latvijas

Aizvadītā vasara Ida-Virumā sagādāja patīkamus pārsteigumus – dažviet tūristu skaits pieauga, neskatoties uz cenu kāpumu, sarežģīto ģeopolitisko situāciju un mainīgajiem laikapstākļiem, vēsta "Err.ee".

Saskaņā ar statistiku par jūniju, tūristu nakšņojumu skaits reģionā palielinājies par 6%. Vietējo – igauņu – viesu bija par 5% vairāk, latviešu – par 14% vairāk, bet somu tūristu skaits pieaudzis pat par 25%. “Vien Somijas tirgū mēs ik gadu investējam ap 200 000 eiro, sadarbojoties ar 26 somu tūroperatoriem,” uzsvēra Ida-Virumā tūrisma koordinatore Kadri Jalonena.

Ida-Virumā tūrisma klasterī darbojas 50 aktīvi uzņēmumi, un to pūles nes rezultātus. Lai arī reģions ilgus gadus balstījies uz Krievijas tirgu, pēdējos gados tūristu profils ir mainījies. Kā norāda Narvas tūrisma koordinatore Diāna Bjorklanda, šobrīd galvenais tirgus ir vietējie ceļotāji – sezonas laikā tie veido 50–60% viesu, bet ārpus sezonas pat līdz 70%.

Svarīgu lomu spēlē arī pasākumi, kas piesaista apmeklētājus no visas Igaunijas un kaimiņvalstīm. “Ida-Virumā uzņēmējdarbības centrs izveidojis vietni idaviru.events, kur var ievietot pasākumu datumus – tā ir ērta platforma gan organizatoriem, gan apmeklētājiem,” piebilda Bjorklanda.

Tūrisma uzņēmumi turpina strādāt, lai piesaistītu arvien vairāk viesu, taču vietējiem iedzīvotājiem atgādina vienkāršu lietu – būt viesmīlīgiem un draudzīgiem pret tūristiem.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 04.11.2025 - 11.11.2025 Brīvdiena Klaipēdā  Nikos Travel
Brīvdiena Klaipēdā (Jūras muzejs, delfinārijs un Klaipēda) Super programma! 15.11.2025 | Skatīt vairāk
Z/S “Egles” senlietu privātkolekcija Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Te apskatāmi dažādi senie lauksaimniecības darbarīki: gan gadsimtiem seni eksponāti un zirglietas, gan pirmās mehanizētās iekārtas. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 30.10.2025 - 05.11.2025 Halovīna pasākumi Ventspilī Ventspils TIC
Oktobra izskaņa Ventspilī solās būt biedējoši aizraujoša – pilsētā norisināsies vairāki tematiski Halovīna pasākumi. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.32483006sec.