Svinot Latgales kongresa simtgadi, Daugavpils novada pašvaldība 21.maijā rīko Latgales mākslas svētkus «Krāsas karogā»

2017. gada 21. maijā Daugavpils novada Višķu pagasta estrādē notiks Latgales mākslas svētki "Krāsas karogā", kur  kopējā mūzikas un mākslas pasākumā apliecināsim Latgales kultūras vērtības, radošo garu un  spilgto identitāti.

Svētku  programmā  paredzēts  latgaliešu mūzikas koncerts, kurā  aicināti piedalīties  kori, folkloras kopas, vokālie ansambļi, kapelas, kā arī jauno mūziķu  grupas  un pazīstami solisti. Koncertā skanēs dziesmas un mūzika, kas  nozīmīgos vēsturiskos pagriezienos  iedvesmoja  Latgales ļaudis  pastāvēt  par savu  tēvu zemi.  Svētkos tiks akcentēts  Latgales kultūras spēks ar mūsu reģionam raksturīgajām dziesmām, dejām  un Latgales gleznošanas lielmeistaru  darbiem.

Dalībai  Svētkos pieteikušies 70 kolektīvi  no  Latgales novadiem. Kopā ar koriem, folkloras kopām, vokālajiem ansambļiem muzicēs  un  orķestriem muzicēs Igauņu ģimenes ansamblis, mūziķis  Artūrs Uškāns, grupas "Borowa MC", "Dabasu durovys", "Bez PVN",  "Sovvaļņīks",  "Ausmeņa records",   "Tautumeitas", solisti: Andris Baltacis, Dināra Rudāne, Guntra Kuzmina, Agate Jermaļonoka, Sandis Ulpe, Laura Bicāne.  Koncertā  piedalās tautas deju ansambļi,  Daugavpils Latviešu kultūras centra pūšamo instrumentu orķestris  "Daugava"  un  Naujenes Mūzikas un mākslas skolas pūšamo instrumentu orķestris.                 

Latgales mākslas svētku   "Krāsas karogā"  programmas ietvaros izdota  latgaliešu dziesmu izlase "Celīs, bruoļ!", ko  ierakstījusi Latgolys Producentu Grupa.

Višķu pagasta gleznainā ainava un dzīves telpa iedvesmos māksliniekus plenērā. No plkst. 17:30 pie Višķu estrādes  tiks izstādīti radošie  darbi. Šajās aktivitātēs iesaistīsies jauno mākslinieču apvienība "V.I.V.A.", Špoģu un Naujenes Mūzikas un mākslas skolu audzēkņi.

Svētku programma sāksies  plkst.18:00  ar svētbrīdi Višķu Romas katoļu baznīcā, turpināsies ar dalībnieku gājienu un plkst.19:00 noslēgsies ar Koncertu Višķu estrādē.     

Latgales mākslas svētki notiek  Latgales kongresa simtgades svinību ietvaros  ar  Valsts Kultūrkapitāla fonda  mērķprogrammas "LATVIJAI – 100" un Daugavpils novada pašvaldības finansiālu atbalstu.

Pasākumu rīko Daugavpils novada dome sadarbībā ar LR Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroju un Latgales novadu pašvaldībām.

Latvijas valsts simtgades svinības notiks laikā no 2017.gada līdz 2021.gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir "Es esmu Latvija", akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. Latgales mākslas svētki "Krāsas karogā"  ir viena no Latvijas  valsts simtgades svinību norisēm.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 25.07.2025 - 03.08.2025 Rūjienas pilsētas svētki Valmieras novada Tūrisma pārvalde
1.-2. augustā svinēsim Rūjienas pilsētas svētkus. Aicinām tos piedzīvot kopā! | Skatīt vairāk
Atlaides auto nomai Ungārijā Europcar
Saņem 50% atlaidi auto nomai Ungārijā! | Skatīt vairāk
 Dabas parks “Daugavas loki” TAKA
Dabas parks “Daugavas loki” izveidots, lai saglabātu unikālos dabas kompleksus, dabas, kultūrvēstures vērtības un maz pārveidotās savdabīgās | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::2.5207448sec.