Daugavpilī sācies 17. starptautiskais glezniecības simpozijs «Marks Rotko 2021»

Piedaloties deviņiem māksliniekiem no septiņām valstīm, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs jau 17. reizi rīko starptautisko glezniecības simpoziju “Marks Rotko 2021”.

Pirms 17 gadiem Daugavpils cietoksnī vēl nebija ne izstāžu zāļu, ne mākslinieku darbnīcu. Pamestās mājas gaidīja savu piepildījumu. Bet jau toreiz šī savulaik militarizētā vide vilināja radošus cilvēkus izpausties – gan puslegālos trance pasākumos, gan pagātnes relikviju meklējumos, gan pirmajos mākslas plenēros “Marks Rotko”.

Laikam ritot, vieta iedvesmoja mākslu, bet māksla piepildīja vietu, un nu jau vairs nevar atšķirt, kas ko ir veidojis, taču apkārtne ir viennozīmīgi mainījusies. Iespējams, tieši šī īpašā atmosfēra reiz iespaidoja arī Daugavpilī dzimušo pasaulslaveno mākslinieku Marku Rotko uzsākt radošā ceļa gājumu. Tikpat iespējams, ka Marka Rotko dzīvesstāsts liek mums šajā vietā saskatīt ko vairāk par Daugavā rietošu sauli vai meža līniju pie horizonta. Katrā ziņā objektīvā realitāte rāda, cik daudzus māksliniekus turpina iespaidot gan Rotko daiļrade, gan Daugavpils cietoksnī pavadītais laiks.

Tādēļ ar īpašu aizrautību nu jau 17. reizi Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, kas cietoksnī ir ieņēmis bijušā artilērijas arsenāla ēku, rīko glezniecības simpoziju “Marks Rotko 2021”. No brīvdabas plenēra pārveidots par stabilu simpoziju ar pasaulslaveniem viesmāksliniekiem, šis pasākums kļūst par vietu un laiku, kur māksla maina apkārtni.

Simpozija “Marks Rotko 2021” noslēguma izstāde tiks atklāta 17. septembrī, un laikā no 16.00 līdz 19.00 ikviens ir aicināts iespaidoties no jaunradītajiem darbiem, kas bagātinās pilsētas mākslas kolekciju.

Simpozijā piedalās:

Džoanna Potla (ASV)

Eimija Vensela (ASV)

Kuba Janists (Polija)

Arvīds Bekers (Vācija)

Barbara Niča (Polija)

Renē de Roze (Nīderlande)

Leons Filipss (Kanāda)

Endrū Smits (Lielbritānija)

Māris Upzars (Latvija)

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Ideāla vieta Jūsu konferencei Rixwell Elefant Hotel
Ērta atrašanās vieta starp centru un lidostu. Pasākumiem no 1000 € – 10% atlaide. Kafijas pauzes un ēdināšana. Piedāvājums līdz 30.04.2026. | Skatīt vairāk
Latvija no 100 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 11.09.2025 - 14.09.2025 Mājas kafejnīcu dienas Tukuma TIC
Te ciemos gaidīs gan ģimenes un draugu kompānijas, gan mazie uzņēmēji un tūristu piesaistes vietas. Piedāvājumā būs gan latviskā, gan citu tautu | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 13.09.2025 - 20.09.2025 Piesakies: Autoorientēšanās Bauskas novadā Bauskas TIC
2025. gada 20. septembrī no plkst. 9.00 līdz 13.00 dodies izzinošā un jautrā autoorientēšanās braucienā pa Bauskas novadu! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 13.09.2025 - 14.09.2025 Šovakar pēc smiekliem uz Ventspili Ventspils TIC
13.septembrī plkst.19.00 Ventspils Kultūras centrā komiķa Jāņa Kreičmaņa Stand Up komēdija “Puņķi un asaras”. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.78915095sec.