Nedēļas nogalē Daugavpili pieskandinās orķestri no Latvijas un Lietuvas

Šajā nedēļā no ceturtdienas līdz sestdienai, 17. – 19. oktobrī, Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē (Rīgas ielā 22a) norisināsies Paula Krūmiņa Starptautiskais orķestru festivāls, kurā piedalīsies orķestri no Latvijas un Lietuvas.

Atklās festivāla koncertu ciklu 17. oktobrī plkst. 18.00 Rīgas 6. vidusskolas kamerorķestris (diriģents Artūrs Švarcbahs), soliste Līva Zeidmane (vijole)  un Vienības nama Latviešu un latgaliešu kultūras centra akordeonistu orķestris (diriģente Tatjana Saratova). Koncertu ar savu uzstāšanos papildinās pasaulslavenais akordeonists no Moldovas Radu Ratoi.

Piektdien, 18.oktobrī, plkst. 18.00 uz koncertu aicinās Pāvula Jurjāna Rīgas Mūzikas skolas orķestris (diriģenti Renāts Cvečkovskis un Svjatoslavs Ustenko), Rudolfas Limanas Rokišku Mūzikas skolas simfoniskais orķestris (diriģents Justinas Mačis)/ Lietuva un Vienības nama Profesionālais pūtēju orķestrus „Daugava” (diriģenti Arnolds Grīnberts un Jevgeņijs Ustinskovs). Koncerta solisti Maksis Krilovs un Elīna Beļinska.

Savukārt festivāla noslēguma dienā, 19. oktobrī, notiks divi koncerti: plkst. 14.00 un plkst. 17.00. Šajā dienā klausītājiem būs iespēja tikties ar Kauņas 1. Mūzikas skolas Stīgu orķestri no Lietuvas (diriģente Kristina Katavčiute), Daugavpils Iespēju vidusskolas pūtēju orķestri (diriģents Arnolds Grīnberts), Siguldas Jauniešu kamerorķestri (diriģents Pēteris Plūme), Naujenes Mūzikas un mākslas skolas Pūtēju orķestri (diriģents Marats Zaletilo), Tautas instrumentu orķestri „Sadko” (diriģents Guntars Bernāts) un Vienības nama Latviešu un latgaliešu kultūras centra orķestri „Daugavpils Sinfonietta” (diriģenti Renāts Cvečkovskis un Jevgeņijs Ustinskovs). Koncerta solisti: Sandis Ulpe, Ojārs Tūmiņš (trompete) un Igors Ozuns (vijole).

Ieeja visos festivāla koncertos ir bez maksas.

Festivāla programma pieejama www.daugavpils.lv un www.vienibasnams.lv.

Festivālu rīko Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestādes „Vienības nams” Latviešu un latgaliešu kultūras centrs. Festivāla mākslinieciskais vadītājs Jevgeņijs Ustinskovs.

Pauls Krūmiņs - vijolnieks, diriģents, pedagogs, sabiedriskais darbinieks. Dzimis 1892. gada 5. augustā. Mācījās vijoles spēli Berlīnes Mūzikas akadēmijā un uzsāka kamermūziķa gaitas, koncertējot Vācijā, Austroungārijā un Dānijā. No 1923. gada viņš strādāja Daugavpilī Latgales tautas konservatorijā un 1928. gada kļuva par tās direktoru. Izveidoja pirmo Daugavpils simfonisko orķestri. Kā aktīvs diriģents P.Krūmiņš bija neaizstājams vasaras sezonās, kad  Daugavpils kūrortā ”Mežciems” tika organizēti brīvdabas koncerti. P.Krūmiņš miris 1965. gada 24. jūlijā un apglabāts Rīgas I Meža kapos (avots: https://www.visitdaugavpils.lv/personibas/pauls-krumins/).

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 19.03.2025 - 02.04.2025 Īstena tradicionālā virtuve "Vaidelotēs" Bauskas TIC
Izzini ārstniecības augu īpašības un izgaršo tos tējā, pārsteidz garšas kārpiņas senajā latviešu virtuvē vai izproti maizes tapšanas ceļu. | Skatīt vairāk
Latvija
Bānīša kauss jeb Apsteidz tvaiku 2025! Alūksnes TIC
Viens no Bānīša zemes gaidītākajiem pasākumiem sporta cienītājiem ir Bānīša kauss jeb Apsteidz tvaiku 2025, kas šogad norisināsies 3. maijā. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 09.03.2025 - 04.04.2025 Kļūsti par savas kafejnīcas saimnieku! Cēsu TIC
Aicinām pieteikties Mājas kafejnīcu saimniekus atvērt savas durvis, lai sniegtu iespēju viesiem baudīt Cēsu novada cilvēku viesmīlību un meistarību | Skatīt vairāk
Tūrisma rallijs "Madona-Gulbene" Madonas TIC
24. maijā no Madonas "Smeceres sila" startē klasiskais autofotoorientēšanās rallijs, braucienā iepazīstot pilis, muižas, dabu un vietējos | Skatīt vairāk
no 35 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.77127385sec.