Valmierā notiks Jānim Ķepītim veltīts koncerts un meistarklase

16. decembrī plkst. 16.00 Valmieras Kultūras centrā ikviens interesents aicināts uz komponistam, diriģentam un pianistam Jānim Ķepītim veltītu koncertu. Uzstāsies Valmieras Mūzikas skolas audzēkņi un pedagogi. Tāpat visas dienas garumā jaunie pianisti tiksies meistarklasēs pianistes Noras Lūses vadībā.

Novadnieks Jānis Ķepītis (1908–1989) Valmieras Mūzikas skolas klavieru nodaļu absolvēja 1926. gadā. Mūzikas studijas turpināja Latvijas konservatorijā Rīgā, kur 1931. gadā pabeidza Jāzepa Vītola kompozīcijas klasi, pēc tam Paula Šuberta klavieru klasi (1932) un Jāņa Mediņa diriģēšanas klasi (1934).

“Savā mūžā daudzpusīgi darbodamies Latvijas mūzikas dzīvē, Jānis Ķepītis guva plašu popularitāti kā pianists–solists, ansambļa spēles mūziķis un koncertmeistars, komponists un ilggadējs konservatorijas (tagad – Latvijas Mūzikas akadēmija) mācībspēks. Komponista daiļrade ietver vairāk nekā 200 dziesmu, operu “Minhauzena precības” un “Indulis un Ārija”, baletu “Turaidas roze” un “Vasaras nakts”. Jānis Ķepītis ir autors kantātēm un sešām simfonijām, trīs klavierkoncertiem, trīs vijoļkoncertiem, čella koncertam, fagota koncertam, virknei dažāda sastāva kameransambļu, skaņdarbiem soloinstrumentiem ar klavierēm, dziesmām bērniem, tautasdziesmu apdarēm, ievērojamam klavierdarbu skaitam un vēl citiem skaņdarbiem,” stāsta pianiste Nora Lūse.

Valmieras Mūzikas skolas audzēkņu un pedagogu sniegumā 16. decembrī izskanēs Jāņa Ķepīša vokālie un instrumentālie skaņdarbi. Īpašu interesi raisa iestudējumi deju žanrā klavierēm solo: Valsis kaprīze Labemolmažorā, Lēns valsis Mibemolmažorā un Kaprīzs valsis vijolei un klavierēm. Programmu papildinās komponista rokrakstos atrodamo klavierdarbu atskaņojums pianistes Noras Lūses tulkojumā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 20.11.2025 - 21.12.2025 Cesvaines pils gada nogales pasākumi Madonas TIC
Uzsākot Ziemassvētku gaidīšanas laiku, Cesvaines pils aicinās aizdegt adventes sveces pasākumu ciklā “No tumsas uz gaismu Cesvaines pilī”. | Skatīt vairāk
Latvija
Brīnumainais mežs uz VIZIUM terases Ventspils TIC
Arī šogad svētkos Ventspils zinātnes centra VIZIUM terase pārtaps par Brīnumaino mežu, radot īpašu noskaņu, kur ikviens varēs rast Ziemassvētku | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 13.12.2025 - 20.12.2025 Kolektīva saliedēšanās Rēzeknē  Rēzeknes pilsētas TIC
Ir pēdējais brīdis saplānot gada nogales un Ziemassvētku pasākumu savam kolektīvam. | Skatīt vairāk
Jaunā gada sagaidīšana Tukumā Tukuma TIC
Aicinām sagaidīt 2026. gadu ar košu un neaizmirstamu svētku programmu, kurā skanēs BERMUDU DIVSTŪRA un DJ SAIMONA mūzika, un uguņošana. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.50662303sec.