RMM sadarbībā ar Valmieras bibliotēku rīko diskusiju ar performanci «Ko tu dari, kad tu nedari?»

Rakstniecības un mūzikas muzejs (RMM) šogad uzsāk savas simtgades atzīmēšanu #RMM100 ar izglītojošu diskusiju programmu “Rakstniecības un mūzikas muzeja vēstniecību atklāšana Latvijas reģionos”. Pirmo norisi – diskusiju ar performanci “Ko tu dari, kad tu nedari?” – RMM rīko sadarbībā ar Valmieras bibliotēku. Tā norisināsies 2. martā plkst. 17.30 Valmieras Integrētajā bibliotēkā Cēsu ielā 4.

Katru gadu plānots organizēt četrus RMM vēstniecību pasākumus, arvien paplašinot sadarbības partneru loku un atpazīstamību. Šogad izvēlētās pilsētas ir Valmiera, Rēzekne, Dobele un Liepāja. Topošās ekspozīcijas “Prokrastinācija un radīšana” simts personību literatūrā un mūzikā saknes un dzīve pavisam noteikti saistītas ar Latvijas kultūrvēsturiskajiem novadiem, tālab tika izvēlētas šīs pilsētas un partneri.  

“Rakstniecības un mūzikas muzejs, īstenojot vēstniecības pasākumus Latvijas novados, vēlas pateikties Latvijai par tās radošo spēku, kuru tā ir laidusi pasaulē spožu literatūras un mūzikas izcilību veidolā! Muzeja topošā ekspozīcijas “Prokrastinācija un radīšana” būs stāsts par latviešu kultūrā nozīmīgiem literāriem un muzikāliem mākslas darbiem un to radītājiem – rakstniekiem, komponistiem, izpildītājmāksliniekiem. Vēstniecībās, radoši darbojoties, diskutējot un iejūtoties ekspozīcijas satura radošajā un prokrastinējošajā spēkā, muzeja mērķis ir ļaut ikvienam apzināties sevi kā daļu no šī fenomena, ko pasaulē aizvien vairāk pazīst kā latviešu literatūru un mūziku,” uzsver muzeja direktore Iveta Ruskule.

Diskusijā piedalīsies dzejniece Daina Sirmā, komponists Jēkabs Nīmanis, rakstniece Agnese Rutkēviča, dzejnieks Artūrs Punte, arhitekts, skaņu mākslinieks Maksims Šenteļevs, radošā direktore Una Rozenbauma, Valmieras Valsts ģimnāzijas, Valmieras 5. vidusskolas un Valmieras Viestura vidusskolas jaunieši. Diskusiju vadīs Liega Piešiņa.

Jaunieši, radot savu tekstu un elektronisko mūziku, darbosies četrās dzejas un mūzikas darbnīcās, jaunrades procesā veidojot divas performances. Darbnīcas vadīs A.Rutkēviča, J.Nīmanis, A.Punte un M.Šenteļevs. Performanču radīšanā (iedvesmojoties no dzejnieka un pētnieka Mariana Rižija jaunatklātā Eduarda Veidenbauma 77. dzejoļa) piedalīsies režisore Liena Šmukste. Producente un projekta vadītāja – Leonarda Ķestere-Kļaviņa.

"Valmieras bibliotēka ar prieku atsaucās RMM aicinājumam kopā ar jauniešiem diskutēt nozīmīgus radītspējas un labbūtības aspektus Latvijas rakstniecībā un mūzikā vēsturiski un laikmetīgajā vidē. Radošums un jēgpilnas diskusijas ir spēka avoti mainīgajā pasaulē," uzsver Valmieras bibliotēkas direktore Daiga Rokpelne.

Par RMM dibināšanas gadu tiek uzskatīts 1925. gads, kad Skolotāju savienības telpās ar Jāni Gresti priekšgalā izveido tā dēvētos Rakstnieku stūrīšus.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 07.12.2025 - 20.12.2025 ĢIMENEI | "Dārgākā dāvana" Tukuma TIC
Slampes Kultūras pils bērnu amatiermākslas kolektīvi pagasta iedzīvotājiem un viesiem sniegs svētku koncertu. Dziedāsim dziesmas, dejosim. | Skatīt vairāk
Latvija
Darba laiks tūrisma objektos svētkos Bauskas TIC
Jūsu ērtībai, esam apkopojuši galveno apskates darba laiku Ziemassvētku un Jaunā gada svētku brīvdienās! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 18.12.2025 - 21.12.2025 Ceturtā Advente Tukuma novadā Tukuma TIC
Šajā nedēļā novads pārvērtīsies par īstu Ziemassvētku brīnumzemi – te skanēs mūzika, virmos svētku garšu smaržas, notiks radoši darbi un | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 21.11.2025 - 20.12.2025 Adventes laika radošās darbnīcas Tukuma TIC
Adventes vainags vai dekors ir sirsnīga svētku gaidīšanas tradīcija, kas palīdz radīt svētku noskaņu un ienes mieru mājās, gaidot Ziemassvētkus. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.56359506sec.