13. marts vēsturē: Zinātnieks atklāj jaunu saules sistēmas planētu

13. marts vēsturē: Zinātnieks atklāj jaunu saules sistēmas planētu

Kamēr vēl tūristu ceļošana kosmosā ir tikai tuvākā vai tālākā nākotnē. Piedāvājam ieskatīties 13. marta sasniegumā, kas saistīts ar mums zināmo visumu.

1781. gada 13. martā, Sers Viliams Heršels (Herschel) atklāja otro tālāko planētu no saules. Tā tika laika gaitā nosaukta par Urānu.

Ja jums ir lieliskas acis, jūs Urānu variet redzēt ar neapbruņotu aci, neizmantojot binokļus vai teleskopus. Tas ir iespējams tikai pareizajos apstākļos un protams, tikai tad, ja ziniet, kur skatīties.

Taču Urāns bija viena no planētam, kura atklāšanai bija nepieciešams visilgākais laiks. Arī astronoms un zinātnieks Viliams Heršels to neatklāja uzreiz. No sakuma viņš domāja, ka ir atklājis kārtējo komētu, jo planēta virzījās ļoti lēnām. Taču pēc dažādām kalkulācijām un aprēķiniem, Viliams atskārta, ka tomēr ir atklājis jaunu saules sistēmas planētu.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Haper's Sunday Brunch Harper Woolf
We waiting you for Harper Brunch every Sunday! To secure your spot for please make a reservation by calling +371 2778 7700 | Skatīt vairāk
Visbija, Gotlandes sala Estravel Latvia
no Tallinas // noteikti datumi: jūnijs - augusts // 2 naktis uz prāmja | Skatīt vairāk
no 131 EUR
Grieķija. Dažādi kūrorti On-line ceļojumi Estravel
Grieķija - dažādi kūrorti - 7 naktis // Ceļošanas sezona: 24. aprīlis - 24.10. // Plašs piedāvājumu klāsts | Skatīt vairāk
no 495 EUR
Markovas pilskalns un izziņas taka Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Markovas pilskalna apkārtnē ierīkota 1,6 km garā Markovas izziņas taka, kas iekļauj tādus objektus, kā Markovas pilskalns, Putānu strauts,Putānu | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::0.62990308sec.