16. oktobris vēsturē: Pasaulē svin Priekšnieku dienu

Ja Tu strādā algotu darbu kāda pakļautībā, vai esi aizdomājies, kāda ir Tava priekšnieka ikdiena ārpus darba? Cik daudz no savām domām viņš velta darba vides patīkamai nodrošināšanai, algu izmaksai, sava uzņēmuma tēla spodrināšanai un – būsim atklāti – lielā daļā gadījumu – vienkārši izdzīvošanai lielajā konkurencē un smago nodokļu radītajā slogā.

Liela daļa uzskata, ka priekšnieki to vien māk, kā aizrādīt vai likt izdarīt neiespējamus darbus. Tomēr – pateicoties šiem celmlaužiem, daudziem ir darbs. Priekšnieku diena jeb "Boss day" radīta ar nolūku, lai mēs novērtētu priekšnieku smago darbu un uzslavētu tos, kā arī pateiktu paldies par sniegto iespēju strādāt.

Zināma priekšnieku dienas rašanās nelielā vēsture. 1958. gadā to ieviesa Patrīcija Baia Haroski (Patricia Bays Haroski). Viņa izvēlējās 16. oktobri, jo tas bija viņas tēva dzimšanas dienas datums. Tolaik Patrīcija strādāja tēva vadītā uzņēmumā un viņai šķita, ka cilvēki nenovērtē smago darbu, ko tēvs dara savu darbinieku labā. Līdz 1979. gadam 16. oktobris kļuva par ļoti populāru svinamo dienu, kurā priekšniekiem tika dāvinātas dāvanas un apsveikumu kartiņas. Pēdējo gadu laikā gan šī diena ir raisījusi plašas diskusijas par to, vai ir pareizi darba devēju nostādīt augstāk par citiem un dāvināt viņiem dāvanas.

Kopš pirmsākumiem priekšnieku diena tiek atzīmēta 16. oktobrī, taču tad, ja šis datums iekrīt brīvdienā, priekšnieku diena tiek pārcelta uz tuvāko darba dienu.

Kā svinēt šo dienu? Paspied priekšniekam roku un apsveic svētkos. Ja ir vēlme, vari pasniegt arī kādu jauku kartiņu. Ja nu gadījumā tu nezini, kādi ir priekšnieka pienākumi, šī ir lieliska diena, kad vari to noskaidrot.

Atceries - ja tev ir priekšnieks, viņa darbs noteikti nav no vieglajiem. Pirmkārt, viņam jātiek galā ar tevi!

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Ceļojumi, kuri ir piemēroti ikvienam! LATTUR
Tūrisma firma «Lattur» nodarbojas jau vairāk nekā 30 gadus ar tūrisma organizēšanu un ir uzticams partneris starptautiskajā tūrisma biznesā. | Skatīt vairāk
Viesu māja “Pie draugiem” Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Viesu māja “Pie draugiem” piedāvā naktsmītnes komfortablos numuros, pirti un dīķi, svinību telpas, bērnu rotaļu laukumu, sporta laukumu, Wi-Fi | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 26.12.2025 - 27.12.2025 Slēpojam Gaiziņkalnā! Madonas TIC
Tiekamies Gaiziņkalnā uz slēpošanas trases Lielais Golgāts! | Skatīt vairāk
Piedāvā atpūtas un apskates ceļojumus! AirGuru
Populārākie galamērķi, izdevīgākās cenas, pēdējā brīža piedāvājumi, viss iekļauts viesnīcas, nedēļas nogales piedāvājumi... | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.13619208sec.