27. maijs vēsturē: ASV pilsētā Sanfrancisko atklāj Zelta vārtu tiltu

Zelta vārtu tilts ir viens no pazīstamākajiem arhitektūras meistardarbiem ASV un ir Sanfrancisko pazīstamākā celtne. Tilts ir 2737 metrus garš un tas ved pāri Zelta vārtu (Golden Gate) šaurumam, kas savieno Sanfrancisko līci ar Kluso okeānu.

Zelta vārtu tilts ir daļa no 101. automaģistrāles. Zelta vārtu tiltu sāka celt 1933. gada janvārī un tas tika pabeigts 1937. gada 27. maijā. Līdz pat 1964. gadam tas bija lielākais iekārtais tilts pasaulē.

Tilta celtniecība izmaksāja 35 miljonus tā laika ASV dolārus, mūsdienās šī summa varētu būt lielāka par 1 miljardu dolāru, jo dolāra kurss ir strauji krities. Tas ir uzcelts pār Zelta vārtu jūras līci, kurš, savukārt, šādi ticis nosaukts, jo 1481. gadā šai līcī tika atrasts zelts. Pirms tilta būvniecības uzskatīja, ka ir nereāli uzcelt tik lielu tiltu vai vietā, jo tam varētu traucēt lielais vējš, kas nāca no okeāna puses, spēcīgās okeāna straumes un miglainais laiks, kā arī neprognozējamais paisums un bēgums. Tilta celtniecības laikā bojā gāja 11 cilvēki.

Tilta būvi pabeidza ar atmiņā paliekošu notikumu – 20 000 cilvēku skrējienu pāri tam. Tilts ir kļuvis plašu atpazīstamību visā pasaulē, jo nereti tiek izmantots gan kā Sanfrancisko, gan kā visas ASV simbols.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Dinaburgas pilsdrupas un pils makets TAKA
Naujenes pilskalns, kurš tika apdzīvots jau kopš 8. gadsimta, tiek uzskatīts par Daugavpils dibināšanas vietu. Dinaburgas pili kā robežcietoksni. | Skatīt vairāk
LIELISKI JAUNUMI! Club Med dodas uz ĀFRIKU Latvia Tours
No 2026. gada jūlija pavisam jaunā galamērķī – 𝐂𝐥𝐮𝐛 𝐌𝐞𝐝 𝐒𝐨𝐮𝐭𝐡 𝐀𝐟𝐫𝐢𝐜𝐚 𝐁𝐞𝐚𝐜𝐡 & | Skatīt vairāk
Vecračinas pilskalns TAKA
Vecračinas pilskalns atrodas Augšdaugavas novada Naujenes pagastā Daugavas labajā krastā Vecračinas sādžā, 2,5 km uz D no Izvaltas dzelzceļa stacijas. | Skatīt vairāk
 Latvijas orientēšanās nakts Valmieras novada Tūrisma pārvalde
19. septembrī aktīvās atpūtas entuziastus aicinām piedalīties vienā no gaidītākajiem orientēšanās pasākumiem – Latvijas orientēšanās naktī | Skatīt vairāk
no 12 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::3.27083397sec.