28. oktobris vēsturē: Svinīgi atklāj Brīvības statuju Ņujorkā

28. oktobris vēsturē: Svinīgi atklāj Brīvības statuju Ņujorkā

1886. gada 28. oktobrī Ņujorkā svinīgi atklāja Brīvības statuju, kura vēl joprojām ir viena no atpazīstamākajiem ASV metropoles un pat pasaules tūrisma objektiem – ik gadus statuju apmeklē ap četri miljonu viesu.

Formālais statujas nosaukums gan ir “Brīvība apgaismo pasauli”, un tā ir Francijas dāvana ASV Neatkarības deklarācijas simtgadē. Starp citu, mazāka Brīvības statujas kopija atrodas Parīzē Sēnas krastā.

Statujas autors ir francūzis Frederiks Ogists Bartoldi, un tās izstrādē piedalījies arī Gistavs Eifelis – jā, tas pats, kurš projektēja Parīzes simbolu – Eifeļa torni.

Skulptūra ataino sievieti, kura labajā rokā tur lāpu, bet kreisajā – grāmatu, uz kuras ierakstīts Neatkarības deklarācijas parakstīšanas datums. Bet vairāk interesantu faktu par Brīvības statuju var atrast šeit.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 12.11.2025 - 17.11.2025 Ieklausīties Dvēseļu putenī Liepājas reģiona TIB
17. novembrī Liepājas koncertzāle valsts svētkos aicina "Ieklausīties Dvēseļu putenī" | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 14.11.2025 - 19.11.2025 Madeira Atlantic Travel
— pēdējās vietas uz paradīzes salu! | Skatīt vairāk
no 623 EUR
Koncerts Dricānu Dominantei 20! Līvānu TIC
Aicinām uz īpašu svētku koncertu, kurā kopīgi atzīmēsim ne tikai Ziemassvētku tuvošanos, bet arī godināsim Dricānu Dominantes 20 gadu | Skatīt vairāk
Seno amatu darbnīca “Klēts” Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Seno amatu darbnīca “Klēts” izveidota Raiņa mājā Berķenelē. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.67290115sec.