2. decembris vēsturē: Dzimis itāļu modes dizaineris Džovanni Versače

Slavenais itāļu dizaineris Džovanni Marija Versače piedzima tālajā 1946. gada 2. decembrī. Viņš kļuva par “Versace” modes uzņēmuma dibinātāju un radīja virkni satriecošu tērpu arī dažādām teātra izrādēm un kinofilmām.

Džanni Versačes mamma bija šuvēja, un mazais zēns izauga, redzot, kā māte datina tērpus. Pēc skolas beigšanas viņš kādu laiku strādāja pie mammas veikalā, bet 1972. gadā pārcēlās uz Milānu un sāka strādāt dažādos modes ateljē. Savu uzņēmumu viņš dibināja 1978. gadā. Tas kļuva par ģimenes uzņēmumu, jo brālis Santo bija izpilddirektors, bet māsa Donatella bija dizainere un viceprezidente.

“Versace” radīja tērpus tādām slavenībām kā Madonna un Eltons Džons.

1993. gadā slavenajam dizainerim konstatēja vēzi, un viņš uzsāka cīņu ar to. Veiksmīgi. Viņa dzīvi pārtrauca sērijveida slepkava Endrjū Kunanens – 1997. gada 15. jūlijā, atgriežoties savā rezidencē Maiami bīča, slepkavas lode pārsteidza viņu un savas mājas kāpnēm. Pēc tam modes namu pārņēma dizainera māsa Nodatella.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Dvietes muižas komplekss Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Dvietes muižas komplekss veidojās 19. gs. un tā īpašnieki bija grāfu Plāteru-Zībergu dzimta. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 13.02.2026 - 25.02.2026 Adults-Only viesnīcu izlase Estravel Latvia
Akcija līdz 24.04. // Atpūtas 6-7 naktīm dažādos kūrortos // Viesnīcas Tikai Pieaugušajiem | Skatīt vairāk
no 649 EUR
Sventes ezers Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Sventes ezers ir Latvijas 10 dziļāko ezeru skaitā. Tas ir līčains un izcili ainavisks ezers, kas ietilpst Augšzemes aizsargājamo ainavu apvidū. | Skatīt vairāk
Seno amatu darbnīca “Klēts” Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Seno amatu darbnīca “Klēts” izveidota Raiņa mājā Berķenelē. Tajā ierīkota dažādu seno amatu ekspozīcija un daudzfunkcionāla telpa dažādu | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::0.32195997sec.