13. janvāris vēsturē: Latvijā sāk slieties barikādes

1991. gada 13. janvāris ir Latvijas vēsturē ļoti nozīmīga diena – tieši šajā datumā Rīgā sāka slieties barikādes, tas notika pēc asiņainajām Padomju armijas akcijām Lietuvas galvaspilsētā Viļņā.

Padomju armijas spēki uzbruka Lietuvas Augstākās padomes ēkai un Viļņas televīzijas centram, nogalinot 14 un ievainojot vairāk nekā 500 cilvēku. Latvijā bija gatavi, ka kaut kas tāds varētu notikt arī Rīgā.

Toreiz Dainis Īvāns Latvijas radio ēterā aicināja visus neatkarības atbalstītājus pulcēties Doma laukumā, lai aizsargātu valsts svarīgāko iestāžu un sakaru centrus. Pret vakaru Vecrīgā un citur sāka slieties barikādes. Tas nebija iepriekš plānots, taču tās tapa negaidīti strauji un organizēti.

Padomju armijas uzbrukums Rīgā izpalika, taču barikāžu laiks bija ļoti būtisks apstāklis Latvijas brīvības cīņā un padomju totalitārisma demontāžas procesā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 14.09.2025 - 19.09.2025 Bezceļu braukšanas svētki Ērgļos Madonas TIC
20. septembrī notiks “Ērgļu Izaicinājums 2025” - izaicinājums ikvienam ar vieglo 4×4 automašīnu kādā no četrām dalībnieku grupām. | Skatīt vairāk
Latvija
Bauskas Velo Rudens 2025 Bauskas TIC
Pavadi dienu sportiski draudzīgā gaisotnē kopā ar draugiem, radiem, paziņām, kolēģiem un citiem riteņbraukšanas entuziastiem! | Skatīt vairāk
Bērnu rīts Šlokenbekas muižā Tukuma TIC
Šlokenbekas muiža aicina uz aizraujošu un izglītojošu bērnu rītu, kur sēņu sacensībās tiks noskaidrota meža karaliene! | Skatīt vairāk
ZIEMAS CEĻOJUMS TEPAT AIZ STŪRA! Coral Travel Latvia
Līz 02.OKTOBRIM izmanto papildu atlaidi pilnvērtīgai atpūtai galamērķos - ĒĢIPTE, APVIENOTIE ARĀBU EMIRĀTI un TENERIFE🌴✈️ | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::3.70270896sec.