2. augusts vēsturē: Londonā tiek atklāts pasaulē pirmais pazemes dzelzceļš

Tauera metro ir tunelis, kas atrodas zem Temzas upes Londonas centrā. 1869. gadā Londonā tika izrakts 410 m apļveida tunelis, kuru 1864. gadā patentēja Pīters V. Barlovs, bet tā nekad tas netika uzbūvēts.

Tunelī tika izrakts 762 mm biezs šaursliežu dzelzceļš, un no 1870. gada 2.augusta sāka kursēt koka vagoniņš, kas pārvadāja pasažierus. Tas bija neekonomiski, un uzņēmums līdz gada beigām bankrotēja. Pēc tam tunelis tika izmantots gājēju vajadzībām. Netālu esošā bezmaksas Tauera tilta atvēršana 1894. gadā izraisīja ienākumu kritumu, un tunelis tika slēgts 1898. gadā, kad tas tika pārdots Londonas hidroelektroenerģijas uzņēmumam. Mūsdienās tuneli izmanto ūdens pārvadāšanai.

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
JAUNUMS - Toskāna,cena no 579 eur! Itaka Latvia
Toskāna valdzina ar viļņojošām kalnu ainavām, saulainām vīna dārzu terasēm un šarmantiem viduslaiku ciematiem. | Skatīt vairāk
no 579 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 05.07.2025 - 19.07.2025 Grill Party Jūrmalas pludmalē Baltic Beach Hotel & SPA
Neierobežota grilētu gardumu bufete un dzīvā mūzika saulrietā - restorānā Beach Bar & Grill. Rezervē galdiņu jau tagad, jo vietu skaits ierobežots! | Skatīt vairāk
no 55 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::7.08354211sec.