2. septembris vēsturē: ASV tiek uzstādīts pirmais bankomāts

Tālajā 1969. gada 2. septembrī Ņujorkas Rokvilla centrā tiek uzstādīts pirmais bankomāts ASV. Šobrīd, šķiet, bez šāda aparāta mūsdienu pasaule nav iedomājama.

Doma par naudas mašīnām, kas atvieglotu bankas darbu, lai cilvēkiem, izņemot skaidru naudu nebūtu jātērē laiks, stāvot rindās bankās, radās jau 1960, gadā Bet pasaulē pirmais bankomāts dienasgaismu ieraudzīja 1967. gada 27. jūnijā vienā no Londonas priekšpilsētām – Enfīldā, un tas piederēja bankai “Barclays”.

Ņujorkā pirmā naudas mašīna tika uzstādīta vairāk nekā divus gadus vēlāk. Bet Latvijā dienasgaismu pirmais bankomāts ieraudzīja vien 1995. gada 30. maijā, un to uzstādīja šobrīd jau aizmirstā “Kredo banka”.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Bebrenes muižas parks Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Bebrenes muižas parks ir izcils dārzu un parku mākslas piemineklis, viens no vizuāli izteiksmīgākajiem ainavu parkiem Latvijā. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 08.03.2026 - 14.03.2026 Alus meistarklase-Alus garšu daudzveidība Valmieras novada Tūrisma pārvalde
13. martā plkst. 18.00 Valmiermuižas alus viesistabā alus meistarklase “Alus garšu daudzveidība”. | Skatīt vairāk
no 40 EUR
Egļukalna meža taka Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
AS “Latvijas valsts meži” (LVM) Dienvidlatgales reģionā atklāts jauns pastaigu maršruts “Egļukalna meža taka”. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::1.58356619sec.