3. februāris vēsturē: Valgas pagastu atdala no Veru pagasta [1]

3. februāris vēsturē: Valgas pagastu atdala no Veru pagasta

1926. gada 3. februārī Igaunijā ar republikas vadības lēmumu Valgas pagasts tika atdalīts no Veru pagasta.

Valgas pagasts atrodas valsts dienvidos, un tajā ietilpst viena pilsēta – Valkas dvīņu pilsēta un robežpilsēta Valga. Mūsdienās pēc reģionālās reformas 2017. gadā pagastā ietilpst trīs lielciemi un 48 ciemi.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

1 Andris 02/03/2022 11:11 Nevis pagastu, bet apriņķi. Valgas apriņķis, tāpat kā Veru apriņķis (pad.laikos - rajoni) sastāv no pagastiem.

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Dvietes muižas komplekss Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Dvietes muižas komplekss veidojās 19. gs. un tā īpašnieki bija grāfu Plāteru-Zībergu dzimta. | Skatīt vairāk
Sienu gleznojumi Liepājā Liepājas reģiona TIB
Dodies Liepājas ielās un atklāj lielformāta mākslas darbus, kas grezno Liepājas ēku fasādes, gan pilsētas centrā, gan Karostas fortos! | Skatīt vairāk
Turcija. Bodruma - agrā rezervēšana Estravel Latvia - A/S Estravel Group filiāle
Lidojums no Rīgas, transfēri, 7 naktis viesnīcā, VISS IEKĻAUTS ēdināšana | Skatīt vairāk
no 595 EUR
Jaunsventes muižas parks Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Jaunsventes muižas parks veidots 19. gadsimta beigās. Parka platība 5,22 ha un tajā aug 27 dažādas koku sugas. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::1.46144891sec.