12. jūlijs vēsturē: Dienasgaismu ierauga Rūdolfa Blaumaņa «Velniņi»

Tālajā 1895. gada 12. jūlijā pirmo reizi tika publicēta Rūdolfa Blaumaņa literārā pasaka “Velniņi”. Divu brašuļu piedzīvojumi ir populāra lasāmviela arī mūsdienās.

Ja nu kāds nav lasījis šo pasaku, tad atgādinām, ka pasakā divi nerātni velniņi, elles vārtu sargam aizsnaužoties, izbēg no elles un dodas plašajā pasaulē. Velniņi grib izmuļķot cilvēkus un pastrādāt nedarbus, taču viņu ļaunie nodomi ne vien nepiepildās, bet tieši otrādi, nāk visiem par labu. Velniņi tiek izsvītroti no elles grāmatām. Beigās abi pārvēršas par cilvēkiem.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Latvija - spa atpūtai un relaksācijai Estravel Latvia
Jūra, mežs, gardi ēdieni, rūpes par Jums, spa procedūras, baseini un saunas // Atpūta pāriem, ģimenēm un draugiem / | Skatīt vairāk
Latvija no 99 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 04.12.2025 - 13.12.2025 Mazo ražotāju tirdziņš Tukuma TIC
Dāvanas, Gardumi un nakšķi, Amatnieku darinājumi, Pirtslietas. | Skatīt vairāk
Adventes laika radošās darbnīcas Tukuma TIC
Adventes vainags vai dekors ir sirsnīga svētku gaidīšanas tradīcija, kas palīdz radīt svētku noskaņu un ienes mieru mājās, gaidot Ziemassvētkus. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.41675782sec.