14. aprīlis vēsturē: Dzimšanas dienu svin «Volvo»

1927. gada 14. aprīlis bija diena, kad Zviedrijas pilsētā Gēteborgā pirmo reizi dienasgaismu ieraudzīja “Volvo” automobilis. Tieši tāpēc šo dienu uzskata par “Volvo” dzimšanas dienu.

“Volvo” dibinātājs Asars Gabrielsons, novērojot, kā attīstās autobūve ASV un Eiropā, nolēma Zviedrijas uzņēmumu “SKF” investēt automašīnu ražošanā, jauno kombāniju nosaucot par “AB Volvo”.

Pirmais automobilis, kuru ražošana uzsāka masveidā, bija diezgan parasts autiņš ar amerikāņu auto dizaina elementiem, koka rāmi no oša un dižskābārža, 1,9 litru sānu vārstu dzinēju un artilērijas riteņiem ar koka spieķiem.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 04.01.2026 - 17.01.2026 Liepājas Simfoniskais orķestris Liepājas reģiona TIB
17. janvārī Liepājas Simfoniskais orķestris 2026. gadu iesāks ar koncertiestudējumu bērnu auditorijai "Vivaldi gadalaiki" | Skatīt vairāk
Maljorka. Agrā izpārdošana Estravel Latvia - A/S Estravel Group filiāle
VASARA 2026 // MALJORKA - atpūtas un ballīšu MEKA // cenu piemēri MAIJAM | Skatīt vairāk
no 829 EUR
Skaistākās ārijas par Kleopatru Liepājas reģiona TIB
24. janvārī Šveices operzvaigzne Regula Mīlemane Liepājas koncertzālē izpildīs skaistākās ārijas par Kleopatru | Skatīt vairāk
Atpūtas parks “Stalkers” Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Labiekārtotais parks atrodas gleznainā vietā Daugavas krastā meža ielokā dabas parka “Daugavas loki” teritorijā. | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::0.92645001sec.