18. aprīlis vēsturē: Sāk Svētā Pētera bazilikas būvniecību Vatikanā

1506. gada 18. aprīlī Vatikānā lika pamatakmeni Svētā Pētera bazilikai, ko itāļu valodā dēvē par  "Basilica di San Pietro in Vaticano".

Svētā Pētera baziliku mēdz dēvēt par lielāko baznīcu kristietībā, un katoļu tradīcijās tiek uzskatīts, ka tā ir viena no Jēzus apustuļiem – svētā Pētera apbedījuma vieta.

Tagadējā ēka tika uzsākta 1506. gada 18. aprīlī un pabeigta 1626. gadā. Šeit ir apglabāti daudzi pāvesti. Lai gan daudzi domā, ka Svētā Pētera baznīca ir katedrāle, tā nav, jo tajā nav bīskapa. Pāvests ir Romas bīskaps, un, lai gan viņš parasti izmanto Svētā Pētera katedrāli kā savu galveno baznīcu, jo viņš dzīvo Vatikānā, viņa bīskapa tronis atrodas citā baznīcā - Svētā Jāņa Laterāna katedrālē.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 14.12.2025 - 21.12.2025 Pastaiga ar audiogidu​ Rēzeknē Rēzeknes pilsētas TIC
Audio stāsti pieejami četrās valodās: latviešu, angļu, krievu un latgaliešu. Gids latgaliešu valodā ir kā īpaša dāvana vietējiem un “odziņa” | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 16.12.2025 - 23.12.2025 Jauni mākslinieciski tēli Liepājā Liepājas reģiona TIB
Šogad Liepājas rotājumu klāstu papildina jauni mākslinieciski tēli jaunās vietā – īpaši sapņaina noskaņa sagaida Jūrmalas parkā un pie Gulbju | Skatīt vairāk
Kalējs Edgars Vronskis Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Kalējs Edgars Vronskis nodarbojas ar māksliniecisko metālapstrādi. Apmeklētājiem ir iespēja iemēģināt savu roku izkaļot kādu laimes monētu vai | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.80632401sec.