18. oktobris vēsturē: Rīgas rāte aizliedz celt koka ēkas

1293. gada 18. oktobrī Rīgas rāte izdeva jaunus būvnoteikumus, kas aizliedza pilsētā celt koka ēkas. Kādēļ tā? Lai pasargātu Rīgu no ugunsgrēku postījumiem.

Jau krietni vēlāk, vēl līdz 17. gadsimta beigām daļa Vecrīgas bija no koka vai pildrežģa konstrukcijām. Rīgas koka arhitektūrā atspoguļojas visi vēsturiskajiem periodiem raksturīgie stili – baroks, klasicisms, historicisms, jūgendstils un citi.

Īpašas ir Rīgas koka arhitektūras detaļas: slēģi, kolonnas, dzegas, logu apmales, oriģinālais durvju dizains u.c. Koka ēkām  raksturīga augsta  detaļu kultūra un meistarīga apdare. 18. un 19.gs. mijā celtās Rietumeiropas vēlīnā klasicisma koka ēkas ir unikāla Rīgas zīme – tām līdzīgas nav nekur citur pasaulē, vēsta Latvijas Radio.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Iedvesmojies kāzām Bauskas novadā Bauskas TIC
Ja plāno kāzas - Bauskas novads ir piemērots tieši Tev! Ieskaties apkopotajā piedāvājumā un izvēlies sev piemērotākos pakalpojumu sniedzējus! | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 26.01.2026 - 09.02.2026 Valentīna dienas īpašie piedāvājumi Bauskas TIC
14.februāris jeb Sv. Valentīna diena ir lieliska iespēja ļauties romantikai un radīt īpašas atmiņas, tepat, Bauskas novadā! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 05.02.2026 - 06.02.2026 Satiec Visit Bauska "Balttour 2026" Bauskas TIC
Jau šajā nedēļas nogalē, no 6. līdz 8. februārim, Ķīpsalas izstāžu hallē norisināsies izstāde-gadatirgus Balttour! satiec Visit Bauska - kopējā | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 28.01.2026 - 10.02.2026 Ceļojumu Festivāls ir sācies! Coral Travel Latvia
Rezervē ceļojumu uz populārākajiem galamērķiem ar atlaidi līdz pat -200EUR 😲 | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::4.47254515sec.