13. decembris vēsturē: Patentēts saldējums vafeļu konusā

1903. gada 13. decembrī itāliešu izcelsmes konditors Italo Markioni ASV saņēma patentu saldējuma pildīšanai vafeļu konusos.

Ar problēmu, kā iesaiņot saldējumu, kuru tolaik aktīvi tirgoja Ņujorkas ielās, saskārās ne viens vien saldējuma pārdevējs. Sākotnēji saldējumu lika glāzēs, bet tā bija smagas un grūti vadāt līdzi. Trauciņi plīsa un bieži vien to bija par maz.

Markioni veica eksperimentus līdz nonāca pie secinājuma, ka visērtāk saldējumu pārdot sarullētā, tikko ceptā vafeles konusā. Lai pasargātu savu biznesu, viņš nolēma patentēt savu izgudrojumu. Turklāt viņš patentēja arī īpašu vafeļu pannu, kas ļāva pagatavot vienā reizē desmit vafeles.

Pieņemts uzskatīt, ka pasaules slavu un izplatību vafeļu konusi saldējumam ieguva pēc tam, kad produktu šādā veidā demonstrēja 1904. gada Pasaules izstādē Sentluisā, ASV Luiziānas štatā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Slutišķu krauja Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Slutišķu krauja atrodas Daugavas loku teritorijā un ir vislielākais kvartāra iežu atsegums Daugavas ielejas Latvijas daļā. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 25.02.2026 - 15.03.2026 Motokrosa sacensības "Baltic Sea Cup" Liepājas reģiona TIB
15. martā motoparkā "Lauma" norisināsies motokrosa sacensības "Baltic Sea Cup" | Skatīt vairāk
SPA atpūta Lietuvā Estravel Latvia
2 nakšu SPA un sanatoriju piedāvājumi 2 personām // pakalpojumi atbilstoši izvēlētajam aprakstam | Skatīt vairāk
no 234 EUR
Līksnas muižas parks (Līksnas takas) Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
1999. gadā Līksnas parka teritorijā pagasta ļaudis izveidoja atpūtas taku, kura katru gadu tiek paplašināta. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::0.46873283sec.