24. janvāris vēsturē: Ekspluatācijā nodod Daugavpils Esplanādes purva taku

2024. gada 24. janvārī ekspluatācijā tika nodots jauns tūrisma objekts - Daugavpils Esplanādes purvāja taka.

Esplanādes mitrāja nozīmīgākā vērtība ir lielo ķīru kolonija, kurā ik gadu ligzdo no 1000 līdz 2000 lielo ķīru pāri. Teritorija ir nozīmīga arī daudzu citu aizsargājamo un reto sugu dzīvotne. Kopumā Esplanādes mitrājā un tam piegulošajā teritorijā projekta pētījumos konstatētas 22 īpaši aizsargājamās vai citādi no dabas aizsardzības viedokļa nozīmīgas sugas.

Esplanādes purvājā izveidoti divi unikāli, izzinoši un aizraujoši pastaigu maršruti – “Ornitologu taka”, kur apmeklētāji var vērot putnus un uzzināt vairāk par šajā purvā mītošajām putnu sugām, un “Herpetologu” taka, kur apmeklētāji var ieraudzīt un iepazīt te mītošos rāpuļus un abiniekus.

Projekta kopējas izmaksas sastāda 1 317 680,00 eiro, no tiem valsts budžeta finansējums ir 973 899,48 eiro. Būvdarbus veic uzņēmums SIA „LAGRON”, būvuzraudzību veic SIA „Fortum” un autoruzraudzību SIA „BM-Projekts”.

Plašāku informāciju par Daugavpils Esplanādes purvāja taku var atrast šeit.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 23.12.2025 - 05.01.2026 Atklāj mierpilnu atpūtu Bauskā Bauskas TIC
Atklāj mierpilnu atpūtu Bauskā - daba, klusums un harmonija ķermenim un prātam, kur ikdienas steiga paliek aiz muguras. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 30.12.2025 - 06.01.2026 BDN: Vairāk nekā 300 autentisku priekšmetu Rēzeknes pilsētas TIC
Izstāde “Ražots Latvijā” atklāj Latvijas rūpniecības un amatniecības sasniegumus Brīvvalsts laikā. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 13.12.2025 - 03.01.2026 KARNEVĀLS | "Mana pasaka" Tukuma TIC
Jaunpils pils atdzīvosies pasakainā karnevālā, kur senatnes mūri piepildīsies ar krāsām, mūziku un noslēpumiem. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.43692398sec.