27. februāris vēsturē: Parakstīts ukazs par dzelzceļa līnijas Pēterburga – Varšava izveidi

27. februāris vēsturē: Parakstīts ukazs par dzelzceļa līnijas Pēterburga – Varšava izveidi

1851. gada 27. februārī (pēc vecā stila 15. februārī) Krievijas cars Nikolajs I parakstīja ukazu par Sanktpēterburgas - Varšavas dzelzceļa būvi 1333 km garumā.

Dzelzceļa līnijas būvniecības darbi noritēja gana raiti, un jau 1962. gada decembrī sākās regulāra satiksme, savienojot arī Rēzekni un Daugavpili gan ar Pēterburgu (šobrīdējo Sanktpēterburgu), gan Varšavu.

Pēterburgā vilcieni kursēja no Varšavas stacijas, kas mūsdienās kalpo kā tirdzniecības centrs un muzejs.

Lielākā daļa šīs dzelzceļa līnijas ir saglabājusies arī mūsdienās, tostarp arī Latvijā. Taču starptautiska vilciena šajā maršrutā diezin vai tiks atjaunota. Vismaz ne pārredzamā nākotnē. 

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Skolēnu brīvdienas dzelzceļa pasaulē Alūksnes TIC
Piedzīvot neaizmirstamas skolēnu brīvdienas, dodoties braucienā ar Baltijā vienīgo regulāri kursējošo šaursliežu vilcienu – Bānīti, Alūksnes | Skatīt vairāk
no 5.00 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 27.02.2025 - 05.03.2025 Avis Campers Avis
Gatavs vasaras piedzīvojumiem? Rezervē kemperi jau tagad un nodrošini sev neaizmirstamu ceļojumu! | Skatīt vairāk
Latgales garšas martā,Rēzeknes piedāvājums Rēzeknes pilsētas TIC
Martā, visa mēneša garumā Latgalē būs pieejama gastronomiskā akcija “Latgales garšu mēnesis”, kuras ietvaros būs pieejami īpaši piedāvājumi | Skatīt vairāk
Dana Ta - Artik & Asti tribute show Baltic Beach Hotel & SPA
Svinēsim 8. martu pie jūras! Dzīvā mūzika, lieliska atmosfēra un ekskluzīvs piedāvājums! Rezervē ar kodu DANA8TA un saņem 2 biļetes uz Tribute Show | Skatīt vairāk
no 25 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.26710582sec.