19. augusts vēsturē: Nozīmīgs solis Austrālijas aviācijas attīstībā

19. augusts vēsturē: Nozīmīgs solis Austrālijas aviācijas attīstībā

1920. gada 19. augustā Austrālijas Rietumkvīnslendā tika sperts pirmais solis pretim vienai no pasaules senākajām lidsabiedrībām, kas darbojas vēl šobrīd. Proti, “Western Queensland Auto Aerial Service Ltd.” 1920. gada 19. augustā  pasūtīja pirmos divus “Avro 504K” lidaparātus, tādējādi faktiski uzsākot uzņēmuma “Qantas” veidošanu. 
Par ieceres virzītājiem kļuva Pirmā pasaules kara lidotāji Hudsons Fišs un Pols Makginess, kā arī inženieris Artūrs Beirds.

Jau pēc dažiem mēnešiem, 1920. gada 16. novembrī, Vinstonā, Kvīnslendā tika oficiāli reģistrēts jaunais uzņēmums ar nosaukumu “Queensland and Northern Territory Aerial Services Ltd.” (Q.A.N.T.A.S.). Protams, šis garais nosaukums pārtapa par” Qantas” zīmolu.

Agrīnajos gados uzņēmums pamatā nodarbojās ar izklaides lidojumiem, čarteriem un vēlāk – ar pasta pārvadājumiem, kas tika subsidēti no valsts līdzekļiem.

Lidsabiedrība “Qantas” darbojas vēl mūsdienās, ieņemot vadošo pozīciju Austrālijas aviācijas tirgū. 

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 15.08.2025 - 22.08.2025 Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI” Trakai TIC
Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI” | Skatīt vairāk
Paldies vasarai! Vaidavas ezera pludmalē Valmieras novada Tūrisma pārvalde
30. augustā 12.00-21.00 Vaidavas ezera pludmalē notiks pasākums visai ģimenei "Paldies vasarai!". Tiekamies! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 15.08.2025 - 20.08.2025 Svētās Māras dziesmu vakaras Krāslavas TIC
Šī gada 17. augustā plkst. 18.00 aicinām uz noslēdzošo svētajai Mārai veltīto tautasdziesmu vakaru! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.72636008sec.