7. augusts vēsturē: Sieviete ar auto pirmo reizi šķērso ASV

7. augusts vēsturē: Sieviete ar auto pirmo reizi šķērso ASV

1909.gada 7. augustā amerikāniete Elisa Remzija kopā ar trim pasažierēm noslēdza aptuveni 6100 kilometrus garo braucienu no Ņujorkas līdz Sanfrancisko. Ceļojums ilga 59 dienas un notika laikā, kad ASV vēl nebija izveidots mūsdienīgs autoceļu tīkls, ceļazīmes bija retums, bet maršruta atrašana bieži vien prasīja jautāt padomu vietējiem iedzīvotājiem.

Braucienā Remzija devās ar “Maxwell automobilis” automašīnu - tā laika vieglo spēkratu ar aptuveni 30 zirgspēku jaudu. Ceļā nācās pārvarēt dubļainus un grūti izbraucamus ceļus, riepu bojājumus, mehāniskas problēmas un citus izaicinājumus, kas bija ikdiena agrīnajā automobiļu laikmetā.

Ceļotājas šķērsoja 14 ASV štatus un pierādīja, ka automašīna var kļūt ne tikai par pārvietošanās līdzekli, bet arī par iespēju iepazīt tālus galamērķus un doties patstāvīgos piedzīvojumos.

Elisas Remzijas brauciens kļuva par nozīmīgu notikumu gan sieviešu vēsturē, gan tūrisma attīstībā. Tas iezīmēja laikmetu, kad automobilis sāka mainīt ceļošanas paradumus un vēlāk kļuva par vienu no galvenajiem individuālā tūrisma veicinātājiem.

Vēlāk Remzija tika atzīta par vienu no nozīmīgākajām personībām autobūves vēsturē un uzņemta “Automotive Hall of Fame”. Viņas 1909. gada pārbrauciens joprojām tiek uzskatīts par vienu no agrīnā autotūrisma simboliem.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::0.86119604sec.