Zviedru Mocarts un Koncerts klavesīnam

2023. gada 4. novembrī Latgales vēstniecība GORS aicina uz krāšņu un daudzveidīgu koncertprogrammu “Zviedru Mocarts un Koncerts klavesīnam”, ko atskaņos Sinfonietta Rīga un Ieva Saliete, bet pie diriģenta pults Normunds Šnē.

Ievas Salietes vārds aizvadītajos gados Latvijā kļuvis teju par sinonīmu klavesīnam. Meistarību spodrinājusi senās mūzikas lietpratēju kalvēs Freiburgā un Bāzelē, jau labu laiku starptautisku koncertģeogrāfiju viņa savieno ar dzīvi gleznainajā Rēzeknes pusē, kur iedvesmu smeļas arī ābeļdārza reibinošajā ziedonī, atvasaras krāsu mozaīkā un mirguļojošu sniegkupenu mierā. Tikpat daudzveidīgi krāšņa ir arī programma, kurā Ieva Saliete satiekas ar Sinfonietta Rīga, lai kopā ar saviem mūzikas draugiem gaismā celtu baroka lielmeistara Baha vecākā dēla, apgaismības ideju savaldzinātā Vilhelma Frīdemaņa mūziku.

Koncerta apmeklētāji piedzīvos arī pirmatskaņotu Andra Dzenīša klavesīnkoncertu “Strēles”, kam ierosme rasta simbolista Rūdolfa Pērles gleznas “Saule” dievišķas gaismas siltumu nesošajā noskaņā. Un tam līdzās likts arī concerto grosso tradīcijās darinātais poļu skaņrades Gražinas Bacevičas iespaidīgais Koncerts stīgu orķestrim un par zviedru Mocartu dēvētā Jozefa Martina Krausa vētru un dziņu cauraustā simfonija.

Vairāk informācijas par aktualitātēm un iespējamajām notikumu izmaiņām www.latgalesgors.lv vai GORS sociālo tīklu lapās Facebook un Instagram.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Ventspils kā svētku dāvana Ventspils TIC
Ir apkopots Ventspils dāvanu karšu piedāvājums ar daudzveidīgām un iedvesmojošām atpūtas, izklaides, veselības, kultūras iespējām un aizraujošiem | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 18.12.2025 - 21.12.2025 Ceturtā Advente Tukuma novadā Tukuma TIC
Šajā nedēļā novads pārvērtīsies par īstu Ziemassvētku brīnumzemi – te skanēs mūzika, virmos svētku garšu smaržas, notiks radoši darbi un | Skatīt vairāk
Jaunā gada sagaidīšana Tukumā Tukuma TIC
Aicinām sagaidīt 2026. gadu ar košu un neaizmirstamu svētku programmu, kurā skanēs BERMUDU DIVSTŪRA un DJ SAIMONA mūzika, un uguņošana. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.85350299sec.