Latgales vēstniecībā GORS izskanēs koncertprogramma «B.A.C.H.»

2024. gada 2. februārī 18.00, Latgales vēstniecībā GORS izskanēs koncertprogramma “B.A.C.H.”, kur tiekas četri J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas mācībspēki un studenti – Herta Hansena (klavieres), Ilona Meija (flauta), Ēriks Kiršfelds (čells) un Andrejs Jegorovs (vijole), lai atskaņot Johana Sebastiana Baha mūziku, kā arī pēctecīgos komponistus, kas vienā vai otrā veidā veidojuši dialogu ar Baha mantojumu. Koncertā tiks piedzīvots arī jaunākās paaudzes latviešu komponista Ernesta Valta Circeņa jaundarbs.

Koncertprogrammas “B.A.C.H.” pamatu veido Johana Sebastiana Baha ietekme mūzikas vēsturē un balstās uzskatā, ka pēctecīgie komponisti vienā vai otrā veidā veidojuši dialogu ar Baha mantojumu, to turpinot un pielāgojot sava laika un daiļrades specifikai vai atklāti to noraidot, fokusējoties uz atšķirīgiem mūzikas radīšanas aspektiem. Dialogs ar Bahu un tā dažādās formas veido projektā izvēlēto saturu. Uzvārds “Bach” mūzikas vēsturē bieži traktēts kā muzikāla zīme, žests, pārvēršot katru skaņu nošu augstumos. Šajā projektā “BACH” interpretēts kā akronīms, kur slēpjas izvēlēto komponistu, metaforiska dialoga veicēju uzvārdi – pats Bahs un viņa ideju turpinātāji, Johaness Brāmss un Pauls Hindemits, kā arī ideju noliedzēji, komponisti, kas traktē mūziku un skaņu pavisam citādāk – savdabīgais latviešu komponists Juris Ābols un jaunākās paaudzes latviešu komponists Ernests Valts Circenis, kam tiks piedzīvots pirmatskaņojums jaundarbam flautai, vijolei, čellam un klavierēm.

Pirms koncertprogrammas dalībnieki, Herta Hansena, Ilona Meija, Ēriks Kiršfelds un Andrejs Jegorovs, Latgales vēstniecībā GORS sniegs meistarklasi MIKC Latgales mūzikas un mākslas vidusskolas Mūzikas skolas audzēkņiem un citiem interesentiem.

13.00 – 14.00 notiks meistarklase vijoles, klavieru spēlē, ansambļa spēlē, ko vadīs asociētā profesore, pianiste Herta Hansena un JVLMA Stīginstrumentu katedras bakalaura studiju programmas students Andrejs Jegorovs un kompozīcijā, ko vadīs JVLMA Kompozīcijas katedras bakalaura studiju programmas students Ernests Valts Circenis.

14.00 – 15.00 notiks meistarklase flautas spēlē, ko vadīs profesore, flautiste Ilona Meija un čella spēlē, ko vadīs docents, čellists Ēriks Kiršfelds.

Koncertprogramma ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas mācībspēku un studentu radošā darbība, kas veicina nodarbinātību un JVLMA atpazīstamību.

Biļetes iespējams iegādāties Latgales vēstniecības GORS un “Biļešu Paradīze” biļešu sistēmā internetā un kasē Pils ielā 4, Rēzeknē. Vairāk informācijas par aktualitātēm un iespējamajām notikumu izmaiņām www.latgalesgors.lv vai GORS sociālo tīklu lapās Facebook un Instagram.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
"Peoniju ziedu parāde 2025" Kalsnavā Madonas TIC
Šogad “Peoniju ziedu parāde” būs īsti svētki!Atzīmējot 50 gadu jubileju, arborētums katru JŪNIJA sestdienu un svētdienu viesus iepriecinās ar | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 27.05.2025 - 10.06.2025 Restorāni un kafejnīcas ar āra terasi Bauskas TIC
Bauskas novads piedāvā plašu izvēli – no jaukām kafejnīcām līdz mājīgiem restorāniem ar āra terasēm. | Skatīt vairāk
Ieelpo pavasari Preiļos Preiļu novada TIC
Preiļu muižas komplekss un parks– lielākais pilsētvides ainavu parks Latvijā, kurš apbur ne vien ar savu romantisko veidolu, bet arī arhitektūras | Skatīt vairāk
Rundāles pils dārza svētki "Deja dārzā" Bauskas TIC
Visas dienas garumā svētku programmas centrā būs deja – no viduslaikiem līdz mūsdienām, īpaši izceļot dejas, kas bija populāras 18. gadsimtā. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::4.65509701sec.