Mākslas forums Rēzeknes SPA centrā

Vēlies apmeklēt jau visā Latvijā pazīstamo Rēzeknes SPA centru, vienlaikus izzināt un risināt pilsētai un reģionam svarīgus jautājumus? No 2025. gada 24. līdz 27. martam Rēzeknē norisināsies CROSSROADS X KRUSTCEĻI – mākslas forums, kas pulcēs māksliniekus, kuratorus, sabiedriskos aktīvistus, uzņēmējus un radošo industriju pārstāvjus, lai kopīgi domātu par mākslas un kultūras lomu reģionālajā attīstībā, sabiedrības saliedēšanā un inovāciju veicināšanā. Forums piedāvās radošās darbnīcas, lekcijas, paneļdiskusijas, kā arī LMA Latgales filiāles studentu un pasniedzēju darbu izstādi "Plunkšķis".

Latgale ir reģions ar spēcīgu kultūras identitāti, taču tā ir arī izaicinājumiem bagāta vide, kur sava ceļa iešana prasa spēku, spītu un neatlaidību. Lai šeit attīstītu radošo darbību, nepieciešama drosme skatīties plašāk, apvienojot vietējās īpatnības ar globālām tendencēm, tāpēc forums CROSSROADS X KRUSTCEĻI ir veidots kā platforma pieredzes apmaiņai un sadarbības veidošanai starp māksliniekiem, kultūras nozares profesionāļiem un radošās industrijas pārstāvjiem. Tā ir iespēja izcelt mākslas un kultūras nozīmi reģiona attīstībā, radīt jaunas iniciatīvas un stiprināt Latgales mākslinieku klātbūtni gan vietējā, gan starptautiskā kontekstā.

Pateicoties Rēzeknes pašvaldības atbalstam, forums notiks Rēzeknes SPA centrā, kam joprojām tiek meklēts nomnieks. Uz četrām dienām tas pārtaps par mākslas un diskusiju telpu, apliecinot, ka jebkura vieta var kļūt par radošu ideju un sabiedrības aktivizēšanas platformu, ja tiek dota iespēja to piepildīt ar saturu un nozīmi.

Foruma radošās darbnīcas norisināsies trīs dienas, un tās vadīs cilvēki, kuri ir cieši saistīti ar Latgali un to dziļi izjūt. Līdzdarboties darbnīcās aicināti Rēzeknes iedzīvotāji un pilsētas viesi, neatkarīgi no tā, vai viņu ikdiena ir saistīta ar mākslu – tās būs atvērtas ikvienam, kurš vēlas iesaistīties, iedvesmoties un paplašināt savu redzesloku.

Ņemot vērā saspringto ģeopolitisko situāciju, foruma radošajā sadaļā īpaša uzmanība tiks veltīta X stundas komunikācijai – tiks meklētas radošas metodes krīzes situāciju risināšanai un efektīvai informācijas nodošanai.

Mākslinieki var piedāvāt jaunus risinājumus sabiedrības mobilizēšanai, radot formātus, kas spēj uzrunāt dažādas sabiedrības grupas un pārvarēt tradicionālās komunikācijas barjeras.

Lai pieteiktos dalībai radošajās darbnīcās un forumā, aicinām reģistrēties līdz 23. martam. Dalība forumā ir bez maksas, taču vietu skaits ir ierobežots, tāpēc aicinām pieteikties savlaicīgi. Pasākumi notiks latviešu un angļu valodās, nodrošinot sinhrono tulkojumu.

Forumu CROSSROADS X KRUSTCEĻI rīko Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāle ar British Council pārstāvniecības Latvijā atbalstu, savukārt Rēzeknes pašvaldība un Latgales vēstniecība GORS sniedz būtisku ieguldījumu foruma tapšanā, nodrošinot telpas un tehnisko aprīkojumu.

Foruma informatīvais partneris Latvijas Sabiedriskais medijs (LSM.LV) sniedz informatīvo atbalstu, atspoguļojot foruma norisi un piedāvājot tiešraidi portālā LSM.lv, lai tā saturs būtu pieejams plašākai auditorijai.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
 Izstāde Ārsts kūrortā 19.gadsimtā Jūrmalā Jūrmalas TIC
Jūrmalas muzejā izstāde Arsts kurortā 19.gadsimtā atklāj medicīnas, higiēnas un kūrortu lomu modernās veselības kultūras veidošanā 19.gs. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 24.01.2026 - 31.01.2026 Uz Muzeju ziemā! Ventspils TIC
Ventspils muzejs piedāvā vienoto biļeti visu trīs muzeju apmeklējumam, ko iespējams iegādāties muzeju kasēs vai lietotnē “Mobilly”. | Skatīt vairāk
Baudi izcilus pirts rituālus Bauskas pusē Bauskas TIC
Baudi 5 izcilus pirts ritālus Bauskas novadā! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 23.01.2026 - 31.01.2026 Monoizrāde "Zēni nav meitenes" Liepājas reģiona TIB
Psiholoģiskā drāma “Zēni nav meitenes” (pēc Denisa Kellija lugas) pirmizrādi piedzīvoja 2023. gada 10. februārī Dailes teātra Mazajā zālē. | Skatīt vairāk
Uzņēmumi


Līvānu TIC
,


Rēzeknes pilsētas TIC
,


Ludzas novada TIC
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::0.67651296sec.