Autors: Mārtiņš Švarcs
Avots: Cntraveler.com/BalticTravelnews.com
Tiem, kas ceļo bieži un plāno to darīt arī turpmāk, kārtīgas ceļasomas iegāde ir labs ieguldījums nākotnē – svarīgi, lai tā kļūtu par uzticamu un, pats galvenais, izturīgu "ceļabiedru". Lūk, daži eksperta padomi, kas palīdzēs tikt pie tiešām laba čemodāna.
1. Materiāls
Reklāma
Ciets ietvars nozīmē labu aizsardzību, taču to ir grūti atjaunot bojājumu gadījumā. Somas korpuss no plastikas saplaisās ātri, toties polikarbonāts ir viegls materiāls, neplaisā, taču uz tā saskatāms katrs mazākais iespiedums. Cieta ietvara somas parasti ir smagas un liela izmēra, tādēļ tās ir grūti glabāt rokas bagāžas nodalījumos lidmašīnā. Neilona somas ir vieglākas un spēj ieņemt vajadzīgo formu. Ballistiskais neilons ir izturīgāks un blīvāks nekā parastais, turklāt radušos bojājumos var viegli novērst – visbiežāk saplīst tikai rāvējslēdzēji.
2. Rokturi
Saplīsis ceļasomas rokturis ir viens no visbiežāk sastopamajiem to defektiem. Parasti aviokompāniju darbinieki somas nesaudzē, un spēcīgi rauj to rokturus – tādējādi ar laiku rodas plaisas, līdz rokturis notrūkst. Noteikti jāizvēlas ceļasoma, kurai ir rokturis ar diviem izvelkamajiem stieņiem, nevis vienu. Pērkot somu, jāpārbauda, vai roktura mehānisms neaizņem daudz vietas tās iekšpusē.
3. Rāvējslēdzēji
Lidostās bieži vien uz grīdas atrodami no somām notrūkuši rāvējslēdzēji. Somas kļūst arvien lētākas, tādējādi samazinās arī to salikšanas kvalitāte. Metāla rāvējslēdzēji var šķist izturīgi, bet tie ātri vien var notrūkt. Turklāt rāvējslēdzēji somu nenoslēdz hermētiski, tajā var iekļūt mitrums – labāk izvēlēties aizbultējamu ceļasomu.
4. Ritenīši
Aviokompāniju darbiniekiem visērtākās šķiet četru riteņu ceļasomas, jo tās var pārvietot pa lidmašīnas eju, noguldītas šķērsām. Tas atvieglo iekāpšanas un izkāpšanas procesus arī pašam somas īpašniekam. Taču, izvēloties lielāka izmēra somu, labāk piemeklēt modeli ar diviem ritenīšiem – tās ir vieglāk manevrējamas.
5. Ietilpība
Plīstošas lietas vislabāk ievietot cieta materiāla ceļasomā, turklāt tāda noder arī gadījumā, ja vēlaties maksimāli izvairīties no drēbju saburzīšanās. Mīkstās somās iespējams ievietot daudz vairāk mantu, taču labāk tomēr atturēties no to pārkravāšanas – vienas somas vietā izmantojiet divas, jo ceļojuma laikā vajadzētu maksimāli izvairīties no bagāžas somu bojājumiem un plīšanas.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.