Autors: Mārtiņš Švarcs
Avots: News.com.au/BalticTravelnews.com
Domājams, ka lielākā daļa ceļotāju atzīst, ka vismaz reizi dzīvē brīvdienu laikā pieļāvuši kādu vairāk vai mazāk nopietnu kļūdu. Būsim godīgi – sapņu ceļojuma organizēšana prasa ne mazums pūļu, turklāt brīdī, kad kaut kas neizdodas kā iecerēts, jūs var pārņemt vēlme atgriezties mājās un vairs nekad nespert kāju ārpus savas komforta zonas
Lai gan neveiklas, nepatīkamas un satraucošas situācijas ceļā ir teju neizbēgamas, der pārskatīt savu "ceļošanas taktiku" un atteikties no tādām darbībām, kādas jums varētu nest neveiksmi.
Reklāma
Lūk, 10 pazīmes, kuras varētu liecināt, ka esat slikts ceļotājs.
1. Izvairīšanās no visa jaunā
Ja dodaties ceļojumā, pienācis īstais brīdis izmēģināt ko nepieredzētu. Nav svarīgi, vai tā būtu kāda eksotiska ēdiena baudīšana, galvu reibinošs kāpiens augstā virsotnē vai lidojums ar paraplānu. Noteikti nevajadzētu aprobežoties ar ierastā burgera notiesāšanu kādā ātrās ēdināšanas ēstuvē vai, vēl ļaunāk, Pizas torņa "turēšanu", pozējot kamerai.
2. Necienīga izturēšanās
Jāsaprot, ka smaidošas kopbildes tapšana pie koncentrācijas nometnes var pamatīgi aizskart vietējos iedzīvotājus. Un, ja dodaties uz tādu zemi, kur vietējās kultūras normas paredz tērpšanos piesedzošā apģērbā, vajadzētu izvairīties no minisvārku valkāšanas.
3. Stjuartu un viesnīcas personāla ignorēšana
Starp citu, arī viņi ir cilvēki. Smaida un sveiciena veltīšana noteikti nāks tikai par labu.
4. Ceļasomas pārpildīšana
Ja soma būs pārpildīta, tā var gan saplīst, gan pamatīgi skādēt jūsu maciņam šokējoši augstas bagāžas pārvadāšanas maksas dēļ. Jūsu smagie čemodāni, visticamāk, nepatiks arī lidostas darbiniekiem, kas strādā ar bagāžu.
5. Nevēlēšanās apgūt svešvalodu
Piespiediet sevi! Sasveicināšanās frāžu un citu būtisku sarunvalodas vārdu iemācīšanās ir itin viegli izpildāms uzdevums, turklāt šādi jūs ievērojami atvieglosiet saziņu ar vietējiem.
6. Nespēja savaldīties
Ceļošana var būt satraucoša. Tomēr ne vienmēr visā vainojami ceļojuma aģenti, lidostas darbinieki vai lidmašīnas apkalpes locekļi. Pat ja tā, izturieties ar viņiem pret cieņu un centieties savaldīties. Gluži vienkārši izvairieties no asas vārdu pārmaiņas, citiem vārdiem, noteikti nerīkojieties šādi:
7. Atteikšanās no izpētes veikšanas
Brīvdienas pavisam noteikti saistītas ar atpūtu. Tomēr jāsaprot, ka vairāku iemeslu dēļ pirms došanās ceļā jāveic maršruta un galamērķa izpēte. Jāizzina vietējās kultūras īpatnības, jāpārliecinās par tur spēkā esošajiem likumiem, jābūt informētam, kā jārīkojas ārkārtas situācijā. Arī 21. gadsimtā iespējams apmaldīties, tāpēc par sliktu nenāks arī padziļināta ģeogrāfiskā izpēte – vienalga, vai izmantosiet tūrisma ceļvežus un kartes, vai talkā ņemsiet datoru un viedtālruni.
8. Ierašanās lidostā par vēlu
Jāņem vērā, ka ceļošana lidmašīnā pēdējos gadus prasa vairāk laika nekā pirms dažiem desmitiem gadu. Rinda pie reģistrācijas lidojumam, rinda pie drošības pārbaudes, rinda pie iekāpšanas un izkāpšanas no lidmašīnas – aizkavēšanās ik uz soļa ir teju neizbēgama. Jau iepriekš parūpējieties, lai lidostā jūs nokļūtu laikā, jo, piemēram, sastrēgumi uz ielām var kļūt par liktenīgu šķērsli tik ilgi gaidītajam atvaļinājumam.
9. Pases derīguma termiņa ignorēšana
Mūsdienu rosīgais un nereti nežēlīgais dzīvesveids ir galvenais iemesls, kādēļ pases derīguma termiņš var beigties daudz ātrāk nekā jums šķiet. Vienmēr pārbaudiet savus ceļošanas dokumentus laikus, jo atsevišķu pasaules valstu robežas atļauts šķērsot vien tad, ja pase derīga vēl vismaz pusgadu.
10. Svešas zemes iepazīšana tikai caur autobusa logu
Centieties iesaistīties dažādās aktivitātēs, pēc iespējas vairāk kontaktējoties ar vietējiem iedzīvotājiem. Izmēģiniet sabiedrisko transportu, dariet to, ko vēlaties darīt, sekojiet saviem sapņiem. Dzīvojiet!
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.