Foto: Businessdestinations.com
Autors: Daira Šteinberga
Avots: BalticTravelnews.com/Msn.com
Ceļošana ir vērtīga daudzu iemeslu dēļ. Mēs ne vien varam apskatīt jaunas, neredzētas vietas, iepazīt sev svešas kultūras un iegūt neatkārtojamu pieredzi, sastopoties ar neparedzētiem apstākļiem, bet arī iegūt jaunus draugus visā pasaulē un paplašināt savu redzesloku. Lai komunikācija ceļojuma laikā ar svešiniekiem vestos raitāk, piedāvājam ievērot dažus ieteikumus.
Sarunā izmanto gan savu, gan otras personas vārdu
Reklāma
Sarunas laikā, lai ātri nodibinātu saikni savā starpā, vairākas reizes iesaisti otras personas vārdu. Tas parāda, ka ieklausies un koncentrējies uz to, ko otrs stāsta. Savukārt, lai panāktu, ka tiek pieminēts paša vārds, iepin to kādā no tematiem, kurus pārspriežat. Tā otrai personai tiek atgādināts par tavu vārdu, kuru var būt visai viegli aizmirst, ja tik tikko esat iepazinušies. Šāda rīcība pasargās sarunas partneri no apkaunojuma, ko viņš vai viņa varētu izjust, ja vēlreiz nāktos pārjautāt tavu vārdu.
Izvēlies kontaktēties ar vairākiem cilvēkiem vienlaikus
Saprotams, nav visai sarežģīti uzsākt sarunu ar kādu aci pret aci, tomēr to uzturēt tālāk ir vienkāršāk, ja ir vairāk par vienu sarunbiedru. Ja esi grupā ar svešiniekiem, vienmēr ir iespēja no viena cilvēka pievērsties citam, neizskatoties nepieklājīgam vai rupjam.
Neizliecies, ka zini visu labāk par pārējiem
Iespējams, katrs no mums kaut reizi dzīvē ir saticis cilvēku, kurš zina kaut ko par visu, visur ir bijis un visu darījis. Visticamāk, viņš ir darījis to pašu darbu, ko tu (tikai, protams, labāk), vai bijis tajā pašā brīvdienu galamērķī, kuru apmeklēji nedēļu atpakaļ.
Šādiem cilvēku tipiem patīk būt uzmanības centrā, parādot, ka viņu stāsti ir labāki par pārējo sarunbiedru teikto. Tomēr vajag atcerēties, ka neesi viens – sarunas nozīmē dalīšanos, pieredžu apmaiņu savā starpā, nevis monologu visas nakts garumā tikai no viena konkrēta cilvēka puses.
Nejautā acīmredzamo
Izvairies no tādiem jautājumiem, kā "ar ko nodarbojies", "no kurienes esi" vai arī "kā pazīsti abiem zināmu draugu". Lai arī ir vēlme uzzināt šādas detaļas, diez vai sarunas par darbu ir labākā tēma, ko uzsākt ar kādu svešinieku. Tā vietā uzsāc sarunu ar kādu vieglu komentāru vai joku, piemēram, par kādu, ko abi pazīstat. Izvēlies interesantākus sarunu tematus un nebaidies būt tāds, kāds esi. Bieži vien dažādi neveikli brīži vai kopīga pasmiešanās par tiem ir vieglākais veids, kā iegūt jaunus draugus ceļojuma laikā.
Parādi, ka esi kaut ko no viņiem iemācījies
Ja kāds dalās ar tevi kādā interesantā faktā, parādi, ka viņš ir iemācījis tev kaut ko jaunu. Ikvienam no mums patīk justies gudriem un novērtētiem, tāpēc, pat ja esi konkrēto faktu zinājis, nesaki to. Tā vietā liec otrai personai sajusties interesantai, zinošai un novērtētai. Ja tā darīsi, pēc tam saruna plūdīs pati par sevi un ir ļoti iespējams, ka tiešām no tās iegūsi sev ko jaunu.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.