Skrundas militārajā pilsētiņā filmēta liela daļa jaunākās Holivudas grāvēja «Taisnības līga»

Pamestajā militārajā pilsētiņā Skrundā, kas pēdējā laikā bija kļuvusi par populāru apskates objektu, taču nu jau kādu laiku atkal ir militāristu plānos, kādu laiku atpakaļ notikuši ievērojama apmēra filmēšanas darbi, kas Latvijas militāro pilsētiņu pārnesīs supervaroņu pasaulē - studijas "Warner Bros" sāgā "Taisnības līga" ("Justice League").

Filmā, kas no 17.novembra skatāma arī Latvijā, satiekas teju visi slavenākie supervaroņi - Betmens, Brīnumsieviete, Ūdensvīrs, kā arī Flešs. Un, protams, lai supervaroņiem būtu ko darīt - viņiem ir jācīnās pret kādu - un šajā filmā ļaunie varoņi mitinās tieši Skrundā esošajā militārajā pilsētiņā, kas arī kļuvusi par lielu daļu filmas notikumu norises vietu.

Protams, aktieri gan uz Latviju nav braukuši - šeit tikai pāris dienas viesojusies gana apjomīga filmēšanas komanda, kas ar dažādiem tehnoloģiskajiem risinājumiem iemūžinājusi Skrundas apkārtni - arī trīsdimensionāli - un pēc tam tad ielas, ēkas un citus objektus "izlikusi" uz datora - jau filmā, veidojot specefektus un apkārtni. Ievērojams ir fakts, ka pa Skrundas pilsētiņas ielām ar datorgrafikas palīdzību, braukājis arī Betmobilis. “Taisnības līgas” filmēšanas grupai atbalstu Latvijā sniedza filmu studija “Baltic Pine Films”.

Kompānijas dibinātājs, producents Sergejs Serpuhovs stāsta, ka šī ir bijusi ievērojamākā filmēšāna Latvijā un "Warner Bros" viņa kompāniju uzrunājusi, meklējot vietu, kas atgādina Černobiļas apkaimi. Tas, savukārt, licis uzreiz aizdomāties par Skrundas pamesto pilsētiņu, kas izrādījusies ideāli piemērota. "Pilsētiņas ēkas tika filmētas, fotografētas un skenētas, lai vēlāk pārradītu tās vārdā nenosauktā vietā, kurā notiek filmas lielākā kauja aina. Kad es noskatījos filmu, biju pārsteigts par to, cik liela sižeta daļa risinās šajā Latvijas lokācijā. Tas, kā tā ir iekļāvusies filmā, ir fantastiski," pauda Serpuhovs.

Esam jau vēstījuši, ka Skrundas pilsētiņa nonākusi Aizsardzības ministrijas īpašumā un ministrija tajā plāno organizēt dažāda mēroga militārās mācības. Publiski pausts, ka pilsētiņa vairs nav pieejama ekskursijām, tomēr tā tāpat tiek ik pa laikam apmeklēta, kā arī Skrundas pašvaldības mājaslapā tāpat stāv informācija par iespējām pilsētiņu apmeklēt.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 25.05.2025 - 02.06.2025 Vaidavas vasaras koncerts Valmieras novada Tūrisma pārvalde
1.jūnijā plkst.16.00 Vaidavas ezermalā atklāsim Vaidavas vasaras sezonu ar rokgrupas “Laika Suns” koncertu. | Skatīt vairāk
no 15 EUR
LĪGO FESTIVĀLS pludmalē Jūrmalā!  Baltic Beach Hotel & SPA
Autentiskas latviešu svinības - meistarklases, dejas un īpašas izklaides visas dienas garumā garantētas! Muzicēs folkgrupa Kūzols un Vectēva | Skatīt vairāk
no 65 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 22.05.2025 - 30.05.2025 Maljorka - Ballīšu un izklaides meka Estravel Latvia
Cenu piemēri: 08.06., 22.06.,15.07. un 09.07. // Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā, izvēlētā ēdināšanas programma | Skatīt vairāk
no 729 EUR
Plāno savu vasaru Europcar
Vai esi izlēmis, kur dosies šajā brīvdienu sezonā? Izbaudi labāko no Eiropas vienā nevainojamā automašīnu nomā. Rezervē tūlīt un sāc savu | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::8.86542702sec.