Mainījušies Latvijas iedzīvotāju ceļojumu mērķi un paradumi [1]

Trīs gadu laikā būtiski mainījušies iedzīvotāju ceļojumu mērķi un paradumi, apliecinot nozīmīgas izmaiņas iedzīvotāju dzīves stilā. Ja 2008.gadā iedzīvotāji biežāk devās atpūtas braucienos ar ekskursiju programmu, kā arī iepirkšanās tūrēs un uz kūrortiem, tad šogad ir pieaudzis darījumu un tuvinieku apciemošanas braucienu skaits. Šādas tendences apliecina If Apdrošināšana 2008.gada un 2011.gada jūlijā veiktās aptaujas un to salīdzinājums.

Aptauju dati liecina, ka 2008. gadā iedzīvotāji biežāk devās atpūtas braucienos ar ekskursiju programmu (66%), šogad šāds ceļojuma mērķis minēts 44% braucienu. Tāpat Latvijas iedzīvotāju ceļojuma mērķis bieži bija iepirkšanās (25%) vai atpūtas brauciens uz vasaras kūrortu (25%). Savukārt, 2011. gadā šo ceļojumu mērķu procentuālā attiecība sarukusi līdz attiecīgi 14% (iepirkšanās) un 17% (kūrorti).

Pamanāmas atšķirības vērojamas atšķirībā uz tādu aktīvās atpūtas braucienu mērķu izvēlē kā slēpošana, snovbords un cita veida aktīvā atpūta, piemēram, daivings un kaitbords. 2008. gadā šie varianti kopumā minēti nedaudz vairāk kā 13% gadījumu, bet šogad šis skaitlis ir uz pusi mazāks – 7%.

2011.gadā iedzīvotāji biežāk izvēlējušies doties darījumu braucienos un apciemot tuviniekus – 30% gadījumu (2008. gadā – 19%), savukārt arvien retāk ceļojumi ārpus valsts ir saistīti ar koncertu vai citu pasākumu apmeklēšanu – 6% gadījumu (2008. gadā – 14%).

Paļaujas uz veiksmi un izvēlas lētāko

Vairāk kā trešdaļa Latvijas iedzīvotāju, dodoties ceļojumos, neiegādājas ceļojumu apdrošināšanas polisi – 2008.gadā šādi rīkojās 30% ceļotāju, bet šogad to skaits ir jau 35%. Savukārt, tie, kas to izdara, bieži rīkojas vieglprātīgi un neizvērtē polisē ietvertos zaudējumu riskus.

Trīs gadu laikā būtiski mainījušies arī galvenie kritēriji polises iegādei. Pirms 3 gadiem tie bija šādi – polisē iekļauto papildiespēju izvērtējums (1), izvēle atbilstoši ceļojuma mērķim (2), ātrāk noformējamā polise (3), lētākais variants (4) un paļaušanās uz citu ieteikumiem (5). Savukārt šogad primārie kritēriji ir šādi – lētākais variants (1), polisē iekļauto papildiespēju izvērtējums (2), izvēle atbilstoši ceļojuma mērķim (3), ātrāk noformējamā polise (4) un paļaušanās uz citu ieteikumiem (5).

Tāpat aptaujātie šogad retāk ceļojumu apdrošināšanas polisi iegādājas vienlaikus ar ceļojuma un viesnīcas rezervāciju vai ceļojuma biļetes iegādi –27% (2008.gadā - 33%). Polisi aptuveni nedēļu pirms ceļojuma iegādājas 21% ceļotāju (2008.gadā - 23%). Pēdējā brīdī par polises iegādi šogad atcerējušies 13% iedzīvotāju (2008.gadā – 16%).

Aptauja tika veikta sadarbībā ar pētījumu aģentūru TNS Latvia, tajā piedalījās 950 iedzīvotāji.

 

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

1 ciku-caku 11/06/2011 15:34 Interesanti procentu rēķini:
Ekskursijas 44%
Iepirkšanās 14%
Kūrorti 17%
Aktīvā atpūta 7%
Radu apciemojumi un darījumu braucieni 30%
Kultūras pasākumi 6%

Kopā: 118%
Hmmm...


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 14.11.2025 - 18.11.2025 Izskrien Latviju Liepājā Liepājas reģiona TIB
Aicina iesākt 18. novembra svētku rītu ar pasākumu "Izskrien Latviju Liepājā". | Skatīt vairāk
-50% Oceania Cruises Luksus kruīziem Estravel Latvia
Kruīzs ar ekskursijām, augstas klases ēdināšanu un indi vidualizētu apkalpošanu // Vairāk kā 150 kruīzu ar 50% atlaidi 2026. un 2027. gadam. // | Skatīt vairāk
no 1320 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 13.11.2025 - 19.11.2025 Burtnieka zandarta dienas Valmieras novada Tūrisma pārvalde
No 15. līdz 18. novembrim aicinām apvienot patriotisku noskaņu ar kulināru baudījumu Burtnieka zandarta dienās Valmieras novada restorānos un | Skatīt vairāk
Uzņēmumi


Latvia Tours
,


Nikos Travel
,


Cēsu TIC
,


Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.59669089sec.