Autors: Mārtiņš Švarcs
Avots: Dailymail.co.uk/BalticTravelnews.com
"Google Street View" (GSV) piedāvā aizvien vairāk tā dēvēto virtuālo ekskursiju pa populāriem, eksotiskiem un, jāatzīst, lielākajai daļai ceļotāju dažādu iemeslu dēļ nepieejamiem galamērķiem. Lai gan šādi nebūs iespējams sajust Himalaju sniegus zem kājām vai ieelpot par "pasaules plaušām" dēvēto Amazones mūža mežu gaisu, tas ir lielisks veids, kā attālināti palūkoties uz sapņu ceļojumu sarakstā ietilpstošajiem galamērķiem.
Kristus Pestītāja statuja, Riodežaneiro, Brazīlija
Reklāma
Brazīlijai patlaban pievērsta teju visas pasaules uzmanība, taču gadījumā, ja neesat kaislīgāko futbola fanu vidū, kuri šobrīd klātienē vēro FIFA Pasaules kausa izcīņu, GSV piedāvā virtuāli skatīt 39,6 metru augsto Riodežaneiro atpazīstamāko simbolu – Kristus Pestītāja statuju Korkovado kalna virsotnē.
Sjerranegras vulkāna krāteris, Galapagu salas
Dodieties – vai vismaz iedomājieties, ka to darāt – pa pēdām Čārlzam Darvinam, apbrīnojot unikālās floras un faunas sugas Galapagu salās. GSV piedāvā uzlūkot arī neskartās salu pludmales, mangrovju purvus un vulkānisko klinšu veidojumus.
Smilšu pulksteņa rifs, Bermuda
Izpētiet tirkīzzilās Bermudu salu piekrastes dzīles, kas slēpj 1864. gadā nogrimuša kuģa vraku un pasakainus koraļļu rifus, kur visās varavīksnes krāsās rotājas un kūsāt kūsā dažnedažādi zemūdens iemītnieki. Pateicoties GSV, tas viss iespējams bez akvalanga un, pats galvenais, neiztērējot ne centa.
Everesta bāzes nometne, Nepāla
Ne visi no mums ir dzimuši, lai iekarotu pasaules augstāko virsotni. Tādēļ veltiet mirkli, lai ar dažu klikšķu vai pieskārienu ekrānam starpniecību virtuāli izpētītu Everesta jeb Džomolungmas bāzes nometni.
Rionegro lietusmeži, Dienvidamerika
GSV jebkuram interneta lietotājam sniedz iespēju kuģot lejup pa Amazoni un ieklīst lietusmežu biezoknī, turklāt – bez šaušalīgu kukaiņu un citu, ne mazāk biedējošu džungļu iemītnieku klātbūtnes.
Skota būda, Evansa rags, Antarktīda
Lai gan nokļūt Antarktīdā mūsdienās ir krietni vien vienkāršāk nekā laikā, kad skarbajā dienvidu kontinentā viesojās pirmie polārpētnieki, domājams, ka šādam piedzīvojumam gatavs vien retais ceļotājs. Tiesa gan, neatstājot mērenā klimata joslu, virtuāli Antarktīdā iespējams pabūt ar GSV starpniecību – trīsdimensiju fotopanorāmas ļauj izpētīt britu polārpētnieka Roberta Skota vēsturisko Antarktīdas mītni, lai aplūkotu tur uzslietus vairāku pasaules valstu karogus un, protams, simtiem pingvīnu.
Veličkas sāls raktuves, Polija
Virtuāli apmeklējot labi pazīstamās Veličkas sāls raktuves Polijā, šķiet, var aizceļot atpakaļ laikā uz 13. gadsimtu. Raktuvju pazemes kambari slaveni ar vairāku mākslinieku meistardarbiem, kas tapuši, izmantojot vien sāls kristālus, kā arī pazemes ezeriem.
Lielā hadronu paātrinātāja tunelis, CERN, Ženēva, Šveice
Eiropas Kodolpētījumu centrs (CERN) ir pasaulē lielākā elementārdaļiņu fizikas laboratorija, kurā strādā pasaulē labākie fiziķi un inženieri. Tomēr var iztikt arī bez īpaši padziļinātām fizikas zināšanām, lai savām acīm uzlūkotu ģeniālo un iespaidīgo izgudrojumu – lielo hadronu paātrinātāju.
Šeiha Zaīda mošeja, Abū Dabī, AAE
Milzīgais komplekss aptuveni piecu futbola laukumu platībā, kas ir trešā lielākā mošeja pasaulē un lielākā Apvienotajos Arābu Emirātos, vairākkārt minēts Ginesa pasaules rekordu grāmatā. Tagad pa šeiha Zaīda mošeju iespējams doties virtuālā ekskursijā, apbrīnojot tās marmora fasādi un greznās zāles, kas inkrustētas ar zeltu un dārgakmeņiem.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.