PTAC padomi drošai atpūtai ūdenī, izmantojot peldlīdzekļus

Jūlijs lutina ar lieliskiem laikapstākļiem, un arī šogad, tāpat kā citus gadus, vasaras periodā peldēšana ir viens no populārākajiem atpūtas veidiem gan pieaugušajiem, gan bērniem. Lai arī ūdens peldes ir tīkami veldzējošas un peldēšana veicina organisma labvēlīgu attīstību un fizisko īpašību uzlabošanos, tomēr ir jāatceras, ka ūdens var būt arī ļoti bīstams, īpaši maziem bērniem.

Bieži vien vecāki bērniem iegādājas dažādus peldlīdzekļus un ūdenī lietojamas rotaļlietas, kas mūsdienās ir pieejamas lielā izvēlē. Svarīgi, ka šīs rotaļlietas un peldēšanas palīglīdzekļi ir nodrošināti ar attiecīgiem brīdinājumiem, instrukcijām un citu nepieciešamo informāciju, kā arī ar pievienotu aprakstu, kā attiecīgais izstrādājums ir lietojams, lai novērstu to nepiemērotu izmantošanu, kas varētu izraisīt nelaimes gadījumus. Svarīgi ir ne tikai komersantam norādīt lietošanas instrukciju, brīdinājumus un citu svarīgu informāciju, bet arī patērētājiem ir svarīgi šo informāciju ielāgot un ņemt vērā.

Lai rotaļāšanās ūdenī un peldēšana nekļūtu bērniem bīstama, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) aicina ievērot sekojošus padomus:

- Vienmēr iegādājies rotaļlietas un peldēšanas palīglīdzekļus no uzticamiem tirgotājiem un interneta veikaliem. Rūpīgi pārbaudiet preces, kas iegādātas interneta veikalos, kas pasniegtas bērnam kā dāvanas, kā arī tās, kas iegādātas lietoto preču veikalos;

- Izvēlieties rotaļlietas un peldēšanas palīglīdzekļus atbilstoši bērna vecumam, spējām un prasmju līmenim.

- Noteikti sekojiet vecuma ieteikumam, it īpaši norādei „Nav paredzēta bērniem, kas jaunāki par 36 mēnešiem” vai „Nav paredzēta bērniem līdz 36 mēnešu vecumam” un simbolam.

- Rūpīgi izlasiet precei pievienotos brīdinājumus un instrukcijas. Ļoti nopietni ņemiet vērā drošības norādījumus;

- Rūpīgi sekojiet instrukcijām, rotaļlietu un peldēšanas palīglīdzekli sagatavojot un lietojot;

- Uzraugiet bērnu, kad tas rotaļājas vai peldas. Izmantojot peldsēdekļus, bērnam jābūt rokas stiepiena attālumā;

- Laiku pa laikam pārbaudiet rotaļlietas un peldēšanas palīglīdzekļus, vai tie nav bojāti un nevar apdraudēt bērnu;

- Vienmēr informējiet ražotāju un pārdevēju par problēmām, kas saistītas ar rotaļlietu un peldēšanas palīglīdzekļu drošumu.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
TEĀTRIS | "Mudīte atkal lido!" Tukuma TIC
Izdzīvo sirsnīgu un dzīvespriecīgu piedzīvojumu komēdijā “Mudīte atkal lido”. Mudīte, sagaidot sešdesmito dzimšanas dienu, drosmīgi atstās | Skatīt vairāk
Latvija
⭐Vasara - tik karsta un burvīga! Coral Travel Latvia
Vai esi gatavs lēkt iekšā savā īstajā vasaras atpūtā? Agrā rezervēšana uz Turciju, Melnkalni, Grieķiju un Spāniju ir jau atklāta! | Skatīt vairāk
MŪZIKA | Stāsti kopā ar Kārli Kazāku Tukuma TIC
Engures Saieta namā valdīs vienkārši skaists un silts kopā būšanas vakars ar mūziķi Kārli Kazāku. Telpu piepildīs viņa sirsnīgās dziesmas un | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::0.98151612sec.