Autors: Kristīne Indriksone
Avots: BalticTravelnews.com/Tourism-review.com
Vai grūtākais skrējiens pasaulē ir maratons? Nē, nav - drosmīgākie un izturīgākie sportisti izvēlas piedalīties daudz grūtākos, garākos un smagākos skrējienos. Kuri ir pieci grūtākie skrējieni pasaulē?
5. Pasaules čempionāts purva snorkelēšanā/World Bog Snorkeling Championship - piektajā vietā ierindojies pārbaudījums, kas varbūt nav tik grūts kā pārējie, bet pilnīgi noteikti ir diezgan nepatīkams. Tas katru augustu notiek Waen Rhydd kūdras purvā pie Llanwrtyd Well Velsā (Lielbritānijā). Čempionāta dalībniekiem jāveic kāds diezgan vienkāršs uzdevums - pēc iespējas ātrāk jāpieveic distance 55 metrus garajā purva grāvī. Dalībniekiem tiek izsniegts snorkelēšanas aprīkojums un pleznas, bet aizliegts izmantot rokas peldēšanai, tāpēc dalībnieki drīzāk lien pa dubļaino ūdeni, nevis peld.
4. Stipro veču sacensības/The Tough Guy Race - šajās sacensībās drīkst piedalīties tikai tie, kas tiešām ir izturīgi. Sacensības dibinājis Billijs Vilsons, izbijis militārists, un tās tiek uzskatītās par sarežģītākajām un smagākajām vienas dienas izturības sacensībām visā pasaulē. Sacensības notiek Pērtonā (Anglijā). Sacensību dalībniekiem no sākuma jātiek galā ar skrējienu pa dažāda reljefa virsmu, bet pēc tam sākas sacensību grūtākā daļa - ekstrēma šķēršļu josla caur dubļiem, dzeloņstieplēm, dūmu bumbām. Pirms sacensību sākuma dalībniekiem ir jāparaksta dokuments, kurā teikts, ka viņi apzinās sacensību risku.
3. Bārklija 100 jūdžu skrējiens/The Barkley 100 Mile Run - ja kādam ļoti patīk skriešana un maratons šķiet par īsu, tad Bārklija 100 jūdžu skrējiens ir īstais pasākums, ko izvēlēties. Skrējiens katru gadu notiek Frozen Head valsts parkā, Tenesijā (ASV). Skrējiena dalībniekiem piecas reizes jāveic 20 jūdžu gara distance pa apli. Kopā tās ir 100 jūdzes (aptuveni 160 kilometri). Papildus tam distance jāveic noteiktā laikā - katram aplim atvēlētas maksimāli 12 stundas un kopš 1986. gada tikai astoņi cilvēki veikuši distanci noteiktajā 60 stundu limitā. Bārklija 100 jūdžu skrējienā ietilpst arī skrējiens pa slīpu virsmu - veseli 16,500 metri jāskrien pret kalnu. Skrējiena laikā dalībniekiem arī jāatrod vismaz 9 no 11 ceļa malā paslēptām grāmatām un jāizrauj no katras pa lapai, kas funkcionē kā pierādījums, ka skrējējs tur tiešām bijis.
2. Sables maratons/Le Marathon des Sables - viens no grūtākajiem skrējieniem pasaulē vienlaicīgi ir arī viens no dārgākajiem. Sables maratons katru gadu notiek Marokas dienvidos un tā ietvaros dalībniekiem jāveic 254 kilometri pa Sahāras tuksnesi, nesot visu nepieciešamos ekipējumu mugursomā. Ūdeni dalībniekiem izsniedz tikai noteiktos kontrolpunktos, bet maratona dalības maksa ir 5000 ASV dolāru (aptuveni 3735 eiro). No dalības maksas gan tiek segti tikai izdevumi par guļamteltīm un ūdeni, bet viss pārējais - arī ceļš un uzturēšanās Marokā - jāsedz dalībniekiem pašiem, tāpēc šis maratons ir ļoti dārgs. Kopš 1986. gada maratona laikā divi cilvēki gājuši bojā.
1. Badwater ultramaratons/The Badwater Ultramarathon - skrējiens sākas Badwater zemienē 85 metrus zem jūras līmeņa un beidzas 2548 metru augstumā virs jūras līmeņa pie Whitney Portal (ASV). Skrējiena dalībniekiem jāveic 135 jūdzes (aptuveni 217 kilometri) jūlijā, kas gaisa temperatūra var sasniedz +49 grādus pēc Celsija. Grūtākā trases daļa ir Nāves ieleja/Death Valley, kas atrodas indiāņu rezervāta teritorijā. Ieleja tiek uzskatīta par vienu no karstākajām vietām pasaulē - skrējējiem jāuzmanās, lai to apavu zoles nepiekūst pie asfalta.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.