Autors: Jana Bergmane
Avots: Kurzemes tūrisma asociācija
Ar katru gadu velosipēds iekaro arvien lielāku popularitāti aktīvās atpūtas piekritēju, tūristu un arī dabas draugu vidū. Taču, lai šī pārvietošanās veida izmantošana būtu ērta un droša, jāievēro vairāki priekšnosacījumi, svarīgākie no tiem ir atbilstoša infrastruktūra un saskaņots maršrutu tīkls. Lai attīstītu velokultūru Centrālbaltijas teritorijā, Kurzemes tūrisma asociācija sadarbībā ar partneriem Latvijā, Igaunijā, Somijā un Zviedrijā uzsākusi projekta „CentralBalticCycling” ieviešanu.
Projekta galvenā iecere ir aicināt tūristus apceļot Baltijas jūras piekrastes valstis, piedāvājot neaprobežoties ar galvaspilsētu un apskatīt arī attālāku reģionu piedāvājumu ceļotājiem. Tā kā projekta ieviešanas gaitā tiks veikta gan pašreizējās situācijas analīze, gan apzināts velotūrisma iespēju potenciāls, gan arī attīstīti jauni tūrisma produkti, šī vienlaicīgi ir lieliska iespēja attīstīt tūrisma uzņēmējdarbību projektā iesaistītajos reģionos.
Projekta īstenošanas laikā Kurzemē tiks īstenotas vairākas aktivitātes. Notiks izpēte dabā par reģionālo un lokālo velomaršrutu tīklojumu un to sasaisti ar Zemgales un Vidzemes reģioniem. Kurzemes tūrisma asociācijas pārstāvji piedalīsies 2013.gada ārvalstu tūrisma izstādēs Somijā un Igaunijā. Tiks organizētas apmācības uzņēmējiem, kā arī žurnālistu vizītes uz Kurzemi. Nozīmīgs ieguvums Kurzemes apceļotājiem būs reģionālā velo bukleta izdošana, kurā tiks iezīmēti izpētes laikā tapušie velomaršuti pa Kurzemi un to sasaite ar pārējiem reģioniem.Plānots attīstīt jaunu tūrisma produktu – „Train&Bike”, kas ļaus velotūristiem ērti ceļot arī ar vilcienu.Tiks izstrādāta tehniskā dokumentācija veloceliņu izbūvei Engures un Kandavas novados, kā arī uzstādītas velomaršrutu norādes zīmes.
Projekta galvenais ieguvums ir kopīga velomaršrutu tīkla izveidošana, kas dos iespēju tūristiem un vietējiem iedzīvotājiem izmantot jaunas velotūrisma iespējas projekta partneru teritorijās.
Latviju projektā pārstāv Kurzemes tūrisma asociācija, Zemgales plānošanas reģions, Vidzemes tūrisma asociācija, kā arī Jelgavas reģionālais tūrisma informācijas centrs. Triju Latvijas reģionu iesaistīšanās projektā sekmēs līdzsvarotu velokultūras popularizēšanu un attīstīšanu visā valsts teritorijā. Vairākās pašvaldībās Latvijā
Bez Latvijas pārstāvjiem, projektā piedalās arī nevalstiskā organizācija „Rietumigaunija tūrisms” (Igaunija), Pargas pilsētas pašvaldība (Somija) un Orebro pilsētas pašvaldība (Zviedrija).
Projekts „CentralBalticCycling”, jeb pilnajā nosaukumā „Velomaršrutu tīkla attīstība un uzlabošana Centrālbaltijas teritorijā” tiek realizēts Centrālās Baltijas programmas INTERREG IV A ietvaros, tā kopējais budžets ir 1497899 eiro no kuriem 1161001eiro līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.