Rīgā pirmo reizi notiks saliekamo velosipēdu sacensības

Piektdien, 2013. gada 20. septembrī laukumā pie Brīvības pieminekļa Rīgas domes Satiksmes departaments sadarbībā ar Saliekamo velosipēdu biedrību pirmo reizi Latvijā rīko saliekamo velosipēdu sacensības.

Sacensību mērķis ir vērst sabiedrības uzmanību saliekamo velosipēdu nozīmei pilsētvides infrastruktūrā, to iespējamo ērtu kombinēšanu ar cietiem pārvietošanās līdzekļiem.

"Saliekamais velosipēds ir sinonīms mobilitātei pilsētā, tas ir visoptimālākais transporta līdzeklis pilsētai - to ir ērti glabāt jebkurā mājā vai dzīvoklī, tas ir viegls, ja jānes pa kāpnēm, viegli vadāms, ar lielisku manevrētspēju. Nav jādomā par glabāšanu - atbraucot uz darbu atliek tik salikt un var ienest jebkurā birojā, pa dienu glabāt kaut zem rakstāmgalda,” akcentē Saliekamo divriteņu biedrības dibinātājs, Tern pārstāvis Latvijā Gints Skudriņš.

Sacensības laikā dalībnieki stāsies uz starta līnijas ar blakus novietotiem kompakti saliktiem divriteņiem, kurus pēc signāla būs jāsaliek braukšanas kārtībā un jāizbrauc distance.

Tāpat būs iespēja iepazīties un klātienē redzēt transporta kombinēšanas paraugdemonstrējumu-demosacensības, kurās piedalīsies velosipēdisti, kas vienlaikus ir arī autobraucēji. Pēc starta signāla dalībniekiem būs jāizkāpj no mašīnas, jāizņem saliekamais velosipēds no bagāžnieka, jāaizslēdz auto, jāsaliek velosipēds braukšanas kārtībā, jāapbrauc Brīvības piemineklis, jāatgriežas pie sava auto, jāsaliek divritenis, jānovieto bagāžniekā, jāapsēžas pie auto stūres un jāpadod auto skaņas signāls.

Sacensības vienlaikus būs arī pirmais saliekamo divriteņu īpašnieku saiets. „Pa Rīgas ielām ikdienā pārvietojas vairāki simti cilvēku ar saliekamajiem divriteņiem - gan padomju gados ražotiem, kas varbūt saliekami ar pūlēm, gan mūsdienīgiem, kuru salikšana ir viegla un aizņem vien dažas sekundes. Ja veclaiku divriteņu īpašniekiem ir Tvīda brauciens, frīkbaiku veidotājiem - ikgadējās radošās darbnīcas, tad saliekamo divriteņu īpašniekiem regulārais pulcēšanās pasākums arī turpmāk cerams būs šāda veida sacensības," uzskata Gints Skudriņš.

Pasākuma iniciators - Saliekamo velosipēdu biedrība - aicina piedalīties ikvienu riteņbraucēju, kam ir saliekamais divritenis. Sacensības piektdien, 20.septembrī, no plkst.15.00 notiks pie Laimas pulksteņa laukumā pretī Brīvības piemineklim. Sacensībās aicināti piedalīties visdažādāko modeļu un vecumu saliekamo velosipēdu īpašnieki.

Sīkāka informācija par pasākumu:

Gints Skudrins

gints@velobalt.lv

T.+37129127295, +37129133867

Priekšstatam par to, kā norisinās šāda veida sacensības, piedāvājam noskatīties dažus video:

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
KONCERTS | Pagānu gadagrāmata Tukuma TIC
Vīru koris "Gaudeamus" atskaņos latviešu komponista Uģa Prauliņa unikālo tautas mūzikas ciklu "Pagānu gadagrāmata". | Skatīt vairāk
Latvija
Brīvdienas ar ģimeni Bauskas pusē Bauskas TIC
Laiks doties 𝐠̧𝐢𝐦𝐞𝐧𝐢𝐬𝐤𝐚̄ 𝐩𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢̄𝐯𝐨𝐣𝐮𝐦𝐚̄ 𝐮𝐳 𝐁𝐚𝐮𝐬𝐤𝐚𝐬 | Skatīt vairāk
Jelgavas Vecpilsētas ielas svētki Jelgavas reģionālais tūrisma centrs
16. augustā no plkst. 13 līdz 17 aicinām uz Vecpilsētas svētkiem! Būs radošas meistarklases, mājražotāju un amatnieku tirdziņš, izklaides lieliem | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 02.08.2025 - 09.08.2025 Alternatīvās mūzikas mini festivāls Tukuma TIC
Tukums pārtaps par dzīvu mūzikas mezglu, kur savīsies alternatīvās skatuves spēks, pilsētas industriālais gars un nepieradināts skanējums. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::7.44115901sec.