TŪRISMA BIZNESS | Bizness

Aizsargājamo sugu un dabas teritoriju kontrole kļūst mūsdienīgāka un efektīvāka

Dabas aizsardzības pārvalde modernizējusi valsts vides inspektoru ikdienas darbā izmantojamo inventāru, iegādājoties ar mūsdienīgām tehnoloģijām aprīkotas iekārtas, tādējādi padarot kontroles darbu daudz efektīvāku.

“Lai nodrošinātu efektīvu īpaši aizsargājamo dabas teritoriju un sugu un biotopu aizsardzības režīma ievērošanu, nepieciešama ļoti operatīva inspektoru klātbūtne un rīcība. Bet īpaši aizsargājamu zivju sugu, piemēram, lašu, taimiņu, upes nēģu, sīgu, repšu, aizsardzības režīma ievērošanas kontroles darbs saistās vēl arī ar papildus specifiku. Jāspēj fiksēt nelegālos zvejas rīkus, jāorientējas diennakts tumšajā laikā un sliktas redzamības apstākļos. To vēl vēl vairāk apgrūtina mobilo sakaru tīklu pārklājuma neesamība,” stāsta Jānis Pērle, Dabas aizsardzības pārvaldes vecākais valsts vides inspektors Vidzemes reģionā.

Uzlabojot vides inspektoru darba apstākļus uz ūdens, Dabas aizsardzības pārvalde iegādājusies jaunu laivu, kā arī aprīkojusi jau esošās laivas ar motoru, dzinēju ar lādēšanas iekārtu, akumulatoriem, prožektoriem un aizsargkastēm.

Jaunā eholote ar sānskatiem nodrošinās iespēju gan fiksēt nelegālos zvejas rīkus, gan arī veikt drošu navigāciju, ezeru karšu veidošanu un veģetācijas datu fiksēšanu.

Savukārt ar diviem bezpilota lidaparātu jeb dronu komplektiem vides inspektori plāno pārlūkot ūdenstilpes no gaisa, kas palīdzēs ietaupīt gan laiku, gan citus resursus. Ātrus un pastāvīgus sakarus starp valsts vides inspektoriem palīdzēs nodrošināt iegādātās 10 profesionālās VHF/UHF rācijas.

Iekārtu modernizācija īstenota projektu ”Efektīva un mūsdienīga zivju resursu aizsardzība īpaši aizsargājamās dabas teritorijās” un „Zivju resursu aizsardzība no gaisa” ietvaros. Abu projektu īstenošanu atbalsta Zivju fonds un to kopējais finansējums ir 12 118 euro (ar PVN).

Dabas aizsardzības pārvalde atgādina, ka ūdens bioloģisko resursu uzraudzības un kontroles darbs ziemas periodā turpinās un ir pastiprināts lašveidīgo zivju nārsta laikā. Vides inspektori aicina iedzīvotājus un makšķerniekus nekavējoties ziņot par jebkuru konstatēto pārkāpumu vai aizdomām par maluzvejniecības gadījumiem Latgalē - Dainim Tučam (tālr.: 26528739), Dagnim Vasiļevskim (tālr.: 26112686), Aleksandram Savičam (tālr.: 28703840), Vidzemē - Jānim Bušam (tālr.: 29433226), Mārtiņam Blauam (tālr.: 26532835), Jānim Pērlem (tālr.: 26222682).

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Jaunā gada sagaidīšana Tukumā Tukuma TIC
Aicinām sagaidīt 2026. gadu ar košu un neaizmirstamu svētku programmu, kurā skanēs BERMUDU DIVSTŪRA un DJ SAIMONA mūzika, un uguņošana. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 18.12.2025 - 24.12.2025 Rīgas Motormuzeja darba laiks svētkos Motormuzejs
Darba laika izmaiņas Ziemassvētkos un Jaunajā gadā! | Skatīt vairāk
Darba laiks tūrisma objektos svētkos Bauskas TIC
Jūsu ērtībai, esam apkopojuši galveno apskates darba laiku Ziemassvētku un Jaunā gada svētku brīvdienās! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.51464415sec.