TŪRISMA BIZNESS | Bizness

Kultūras ministre: svētku dalībnieku vēlmi būt uzklausītiem nedrīkst ignorēt

18.janvārī kultūras ministre Dace Melbārde uz tikšanos aicināja deju svētku noslēguma koncerta „Māras zeme” radošo grupu, deju nozares padomi un Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) pārstāvjus, lai pārrunātu publiskajā telpā izskanējušās bažas par deju svētku repertuāru un tā vizuālo tēlu. Ministre aicināja respektēt pašvaldību dominējošo viedokli un strādāt pie citiem uzveduma pirmās un otrās daļas tērpu risinājumiem.

Tāpat ministre uzdeva svētku rīkotājiem – LNKC - tuvākajā laikā organizēt seminārus visos Latvijas reģionos, lai ar deju ansambļu vadītājiem izrunātu neskaidros mākslinieciskās koncepcijas un repertuāra jautājumus.

„Radošā grupa ir paveikusi lielu darbu un ir sagatavojusi drosmīgu priekšlikumu kā dejotāju saimei Latvijas valsts simtgades gadā izdejot Latvijas stāstu deju soļos un rakstos. Radošā grupa un katrs tās dalībnieks atsevišķi ir vairākkārt pierādījuši savu spēju radīt neaizmirstamus svētkus. Trūkstošais un ļoti būtiskais pavediens kopējā darbā ir nepietiekošs skaidrojošais darbs deju kolektīvu vadītājiem un dejotājiem, kas ar katru gadu aizvien aktīvāk uzstāj uz savām tiesībām būt uzklausītiem un sadzirdētiem. Šo vēlmi nevar ignorēt! Esmu pārliecināta, ka tieši cieņpilnā dialogā ir rodami risinājumi uzveduma tālākai veidošanai,” pēc vakardienas tikšanās pārdomās dalījās Dace Melbārde.

Tāpat ministre aicināja visus dalībniekus apzināties, ka dejotāju kopienu svētkos veido 15 000 cilvēku. Dažādie viedokļi un redzējumi var aktualizēt galvenās bažas, tomēr gala izvēles paliek mākslinieciskajiem vadītājiem un radošajai grupai, kas uzņemas atbildību par māksliniecisko kvalitāti un redz radošā darba koptēlu.

31.janvārī ministre tiksies ar visiem deju virsvadītājiem, savukārt 2.februārī ir sasaukta Dziesmu un deju svētku Mākslinieciskā padome, kuras kompetencē ir sniegt atzinumu arī sagatavotajai deju lieluzveduma koncepcijai un mākslinieciskajiem risinājumiem.

Vakardienas, 18.janvāra tikšanās laikā tika pārrunāta līdzsvara nepieciešamība starp deju jaunradi un nozares zelta fondu. Deju nozares padome arī aktualizēja nepieciešamību LNKC stiprināt administratīvo spēju veikt intensīvāku darbu ar deju kolektīvu vadītājiem un organizēt saziņu ar dalībniekiem.

Ministre pauda pārliecību, ka dejotāju kopiena mūsu valstī ir ļoti labi organizēta un, kopā pārvarot grūtības, vienam otru atbalstot, arī 2018.gada deju svētkus izdosies izveidot par neaizmirstamu kultūras notikumu.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 12.03.2026 - 31.03.2026 Izgaršo jau iecienītās un jaunās garšas. LIDO Atpūtas centrs
Pasūti ar piegādi uz mājām vai tiekamies LIDO restorānos. | Skatīt vairāk
Latvija
Lieldienu brīvdienas Ventspilī! Ventspils TIC
Aicinām gan lielus, gan mazus svinēt Lieldienas Ventspilī. Uzzini par pasākumiem un aktivitātēm. | Skatīt vairāk
Svini Lieldienas Bauskas novadā Bauskas TIC
Apskati, kādi pasākumi gaidāmi mūsu pusē, un dodies ciemos! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 27.02.2026 - 31.03.2026 ⭐Vasara - tik karsta un burvīga! Coral Travel Latvia
Vai esi gatavs lēkt iekšā savā īstajā vasaras atpūtā? Agrā rezervēšana uz Turciju, Melnkalni, Grieķiju un Spāniju ir jau atklāta! | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::0.46569395sec.