TŪRISMA BIZNESS | Bizness

Ēnu dienā 35 jaunieši iepazīst lidostas «Rīga» darba ikdienu

Starptautiskā lidosta “Rīga” trešdien, 15.februārī, piedaloties “Ēnu dienā 2017”, piedāvāja iespēju 35 bērniem un jauniešiem iepazīt lidostas darba ikdienu un dažādās lidostā strādājošo profesijas.

“Lidosta “Rīga” vienmēr ir bijusi atvērta bērniem un jauniešiem, gan piedāvājot prakses iespējas skolēniem un studentiem, gan sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru nodrošinot jauniešiem darba iespējas vasarā. Lidosta ir viens no TOP darba devējiem Latvijā, ko apliecina arī lielais skolēnu pieteikumu skaits, kas ik gadu aizvien pieaug: uz lidostas piedāvātajām 33 vakancēm 18 profesijās šogad tika iesūtīti 158 pieteikumi,” norāda lidostas “Rīga” valdes priekšsēdētāja Ilona Līce.

Vislielākā interese jauniešiem bija par neregulāro reisu koordinatora, lidlauka dispečera un VIP apkalpošanas aģentu profesijām. Skolēni “ēnoja” arī lidostas perona inspektorus, ugunsdzēsējus, pasažieru apkalpošanas, Informācijas centra un Zvanu centra aģentus, gaisa kuģu tehnikas pārzini, dzīvnieku kontroles speciālistu, bagāžas servisa darbiniekus, informācijas tehnoloģiju speciālistus, pasažieru termināla direktoru un citu profesiju pārstāvjus.

Bērniem bija iespēja sekot lidostas darbinieku ikdienas gaitām un uzzināt, cik daudz un dažādu aizraujošu profesiju pārstāvji iegulda darbu, lai rūpētos par gaisa kuģu drošu pacelšanos un nolaišanos, pasažieru drošību un ērtībām. Tā kā lidlauku trešdien klāja bieza migla, skolēniem bija iespēja vērot lidostas darbu saspringtajā paaugstinātas gatavības režīmā. “Ēnu dienas” noslēgumā skolēni atzina, ka pavadījuši aizraujošu un interesantu dienu.
    
Lidostas profesionāļu darbam trešdien sekoja līdzi jaunieši no Rīgas, Jelgavas, Jūrmalas, Ozolniekiem, Salacgrīvas, Baložiem, Olaines, Mārupes, Babītes un Ulbrokas.

Starptautiskā lidosta “Rīga” ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs, apkalpojot 44% Baltijas aviopasažieru. No lidostas “Rīga” ziemas sezonā iespējams doties uz 60, bet vasaras sezonā uz 80 galamērķiem, ko nodrošina 20 aviosabiedrības.
 

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 01.03.2026 - 08.03.2026 "UzKūko" brīvdienu bufete Rencēnos Valmieras novada Tūrisma pārvalde
8. martā plkst. 12.00–16.00 Rencēnos, Valmieras ielā 12 “UzKūko” brīvdienu bufete. Makarūni un kūciņas līdzņemšanai. Plašāk: tālr. 28312663. | Skatīt vairāk
Latvija
Nobaudi Zemgales garšas mūsu pusē Bauskas TIC
Izbaudi Zemgales garšas restorānos, kafejnīcās, picērijās un kebabnīcās – no sildošām maltītēm līdz iecienītām ielas garšām mūsu pusē. | Skatīt vairāk
Baznīcas un sakrālais mantojums Bauskas TIC
Atklāj Bauskas novada baznīcas un sakrālo mantojumu – vēsturiskas ēkas, arhitektūras pērles un garīgas vietas, kas stāsta par reģiona tradīcijām | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 03.03.2026 - 13.03.2026 TIKŠANĀS | Juris Hiršs Kandavā Tukuma TIC
Sirsnīgā un iedvesmojošā atmosfērā būs iespēja satikt Latvijas Nacionālā teātra aktieri Juri Hiršu, kurš vakaru piepildīs ar savu daudzpusīgo | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::0.64386201sec.