TŪRISMA BIZNESS | Bizness

Seminārs «Festivāls kā kultūras mantojuma komunikācija»

Aicina pieteikties dalībai seminārā “Festivāls kā kultūras mantojuma komunikācija: Kultūras mantojuma festivālu loma vietējā un reģionālā attīstībā”, kas notiks 2017. gada 17. augustā no pl. 11.00 līdz pl. 17.00 Cēsīs, Cēsu Vēstures un mākslas muzejā jeb Cēsu Jaunajā pilī, Pils laukumā 9.

Dalībnieki: vietēja, reģionāla un nacionāla mēroga politikas veidotāji, kultūras organizāciju pārstāvji un citi interesenti.

Semināra ietvaros runāsim gan par to, kāda ir kultūras mantojuma festivālu ietekme uz vietējo un reģionālo attīstību, gan apskatīsim dažādus starptautiska un nacionāla mēroga kultūrpolitikas instrumentus šīs ietekmes veicināšanai. Tāpat tiks prezentēti dažādi konkrēti festivālu piemēri.

Lūdzu, līdz 2017.gada 7.augustam reģistrēties šeit: https://goo.gl/forms/sC9MFPlXcFuooMGi1
Dalībnieku skaits ierobežots, Jūsu dalību apstiprināsim e-pastā.

Semināra programma pieejama www.culturelab.com un www.lka.edu.lv

Semināra programma

No 10.30 Ierašanās, reģistrēšanās un kafija

I daļa: Kultūras mantojuma festivālu ietekme un instrumenti starptautiskā un nacionālā līmenī

11.00-11.10 Semināra atklāšana, iepazīstināšana ar dienas kārtību

11.10.-11.30 UNESCO loma kultūras mantojuma saglabāšanā un veicināšanā (UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika)

11.30-11.50 Iedzīvotāju tuvināšana un sasaiste ar kultūras mantojumu: Baltijas Dziesmu un deju svētki kā instruments (Latvijas Kultūras akadēmijas prorektore zinātniskajā darbā, prof. Anda Laķe)

11.50-12.10 UNESCO Nemateriālā kultūras mantojuma, kam nepieciešama neatliekama saglabāšana, saraksta nozīme suitu kultūrtelpas saglabāšanā: Burdona festivāls (biedrības "Etniskās kultūras centrs „Suiti” vadītāja Dace Martinova)

12.10-13.10 Diskusija ar semināra dalībniekiem: Kā popularizēt tās vērtības, kas tiks iekļautas Nacionālajā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā? Kāda būs kultūras mantojuma festivālu loma? (diskusiju vada Latvijas Nacionālā Kultūras centra folkloras eksperte Gita Lancere un UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Kultūras sektora vadītāja Ieva Švarca)

13.10.-13.20 Kopsavilkums par dienas pirmo daļu (Latvijas Kultūras akadēmijas pētniece Baiba Tjarve)

13.20-14.00 Pusdienas

II daļa: Kultūras mantojuma festivāli un to ietekme vietējā mērogā


14.00-14.30 Kultūras mantojuma festivāli un to ietekme vietējā un reģionālā mērogā: starptautiskā pieredze un galvenie izaicinājumi (Latvijas Kultūras akadēmijas docente Agnese Hermane)

14.30-14.50 Kultūras mantojuma festivālu ietekme no pašvaldības skatu punkta (tbc)

14.50-15.35 Kultūras mantojuma festivālu pieredzes stāsti:

1) Cēsu pils viduslaiku dienas: vietējās kopienas līdzdalība vēstures iedzīvināšanā (Cēsu Vēstures un mākslas muzeja Viduslaiku pils nodaļas vadītājs Gundars Kalniņš)

2) Kultūras mantojuma festivālu ietekme: brīvdabas garšu, papīra un sarunu festivāls "Pārceltuve" Līgatnē (Līgatnes kultūras un tūrisma centra pārstāvis)

3) Mākslas un amatniecības gadatirgus Āboļošana SERDĒ, Aizputē (tradicionālās kultūras pētniece un kultūras pasākumu producente Signe Pucena, biedrība “Serde”)

15.35- 16.20 Diskusija ar semināra dalībniekiem: Kā kultūras mantojums un kultūras mantojuma festivāli var ietekmēt pašvaldības attīstību, labklājību, ekonomiku, kopienu? Kāda ir festivālu iespējamā negatīvā ietekme uz kultūras tradīciju pārmantošanu

1)Kā kultūras mantojuma festivāli var stiprināt vietējo kopienu un iesaistīt iedzīvotājus?

2)Kā kultūras mantojuma festivāli var veicināt pašvaldības ekonomisko attīstību?

3)Kā kultūras mantojuma festivāli var veidot pilsētas / novada tēlu?

16.20-16.30 Kopsavilkums par dienas otro daļu (Latvijas Kultūras akadēmijas pētniece Baiba Tjarve)

16.30 Viduslaiku pils dārzā: Latvijas Kultūras akadēmijas rektores, prof. Rūtas Muktupāvelas uzruna un improvizēta muzicēšana ar līdzpaņemtiem instrumentiem (Rūta Muktupāvela, Valdis Muktupāvels, citi dalībnieki pievienojas) un nelielas uzkodas viduslaiku gaumē.

 

Rīkotāji: Latvijas Kultūras akadēmija un Cēsu Kultūras un tūrisma centrs (Eiropas Kultūras centru tīkla dalībnieks) sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju un Latvijas Nacionālo Kultūras centru

Projekta “CoHere: “Critical Heritages: performing and representing identities in Europe” ietvaros un Latvijas Kultūras akadēmijā izveidotās UNESCO Nemateriālā kultūras mantojuma politikas un tiesību katedras darbības ietvaros.

Rīkotāji un autori ir atbildīgi par semināra programmā ietverto viedokļu izvēli un prezentāciju, un tajā paustie vērtējumi neataino UNESCO organizācijas nostāju un nav tai saistoši.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Liepājas skaņas Rundāles pilī Bauskas TIC
14. decembra vakars Rundāles pils Baltajā zālē būs veltīts kamermūzikai. | Skatīt vairāk
Latvija
Ziemassvētki brīnumskapī "Vēderiņš burkšķ" Tukuma TIC
Ziemassvētku laikā, pie klausītājiem ar koncertprogrammu «Vēderiņš burkšķ» atkal dosies populārais «Brīnumskapis»! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 24.11.2024 - 29.11.2024 Rundāles ūdensdzirnavās "Vienā laivā" Bauskas TIC
Iedvesmojoša mazo uzņēmēju tikšanās Bauskas novadā! | Skatīt vairāk
Ekskluzīvs piedāvājums Via Vitalité  Via Vitalité
Rezervē jebkuru no Via Vitalité programmām šajos svētku mēnešos un katru 5. dienu saņem dāvanā bez maksas! *atlaides nesummējas. Tel: +371 20 | Skatīt vairāk
no 145 EUR
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.90646505sec.