TŪRISMA BIZNESS | Bizness

Atklās stāstniecībai kā nemateriālā kultūras mantojuma izpausmei veltītu rokasgrāmatu

15. jūnijā, norisināsies UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas tīkla “Stāstu bibliotēkas” seminārs “Stāstīšanas notikums: no stāstīšanas ikdienā līdz stāstnieku sarīkojumiem”. Vienlaikus ar publikācijas “Stāstnieks. Kopiena. Kultūrtelpa” atvēršanas svētkiem pieredzē dalīsies divas ārvalstu stāstnieces - Karīna Tšolla no Austrijas un Karla Krausa no Vācijas.


“Publikācija, kas tapusi UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas tīkla “Stāstu bibliotēkas” darbības rezultātā un sadarbībā ar aktīviem stāstniekiem visos Latvijas novados, būs kā rokasgrāmata esošajiem un topošajiem stāstniekiem un stāstniecības pasākumu organizētājiem, jo tajā tiek sniegti ieteikumi, kā veidot veiksmīgu sadarbību ar kopienu un stiprināt stāstniecības tradīcijas Latvijā. Turklāt publikācijā latviešu lasītāji tiek iepazīstināti ar stāstniecības tradīcijām citviet pasaulē, piemēram, Koprivšticas folkloras festivālu Bulgārijā, pansori muzikālā stāstījuma žanru Korejas Republikā, Tibetiešu operu un Vajangas leļļu teātri Indonēzijā, kuras iekļautas UNESCO Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstos,” skaidro UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Komunikācijas un informācijas sektora vadītāja Beāte Lielmane.


Seminārā Latvijas Stāstnieku asociācijas valdes locekle Māra Mellēna vēstīs par tēmu “Kā atšķirt stāstu no informācijas?”, kam sekos arī diskusija par aktualitātēm sadarbības tīkla ietvaros.


Lai iepazītu citu valstu pieredzi, stāstnieki no Latvijas tiksies ar divām ārvalstu stāstniecēm – Karlu Krausu no Vācijas un Karīnu Tšollu no Austrijas. Karla Krausa (Karla Krauß) ir no Vācijas dienvidaustrumiem, pirms pieciem gadiem pabeigusi stāstnieku kursus stāstnieku akadēmijā “Goldmund”, ar ko Latvijas stāstniekiem ir ilgstoša sadarbība. Savukārt Karīna Tšolla (Karin Tscholl) ir profesionāla stāstniece no Austrijas, Insbrukas, specializējusies dažādu pasaules tautu pasaku un nelielu tradicionālu tautas gudrību stāstīšanā vācu valodā un tiroliešu dialektā. Daloties savos stāstos, Karīna Tšolla apceļojusi 13 valstis un publicējusi septiņas pasaku grāmatas.


Seminārs norisināsies Latvijas Nacionālās bibliotēkas Draugu telpā no plkst. 11.00 līdz plkst. 15.00.


Publikācija “Stāstnieks. Kopiena. Kultūrtelpa” pieejama elektroniskā formātā: http://unesco.lv/files/StastnieksKopienaKulturtelpa_web_3bf8887d.pdf


Par UNESCO

UNESCO (United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization) ir specializēta Apvienoto Nāciju Organizācijas aģentūra, kas apvieno 195 valstis visā pasaulē savstarpējai sadarbībai izglītības, zinātnes, kultūras, komunikācijas un informācijas jomā, lai sekmētu mieru, sabiedrības labklājību un ilgtspējīgu attīstību. Latvija pievienojās UNESCO 1991. gadā, bet kopš 1994. gada izveidotā UNESCO Latvijas Nacionālā komisija nodrošina UNESCO programmu īstenošanu Latvijā un rūpējas par Latvijas interešu un pieredzes pārstāvniecību UNESCO darbības jomās starptautiski. Plašāk: www.unesco.lv un Facebook.com/UNESCOLNK.


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Koncerts Dricānu Dominantei 20! Līvānu TIC
Aicinām uz īpašu svētku koncertu, kurā kopīgi atzīmēsim ne tikai Ziemassvētku tuvošanos, bet arī godināsim Dricānu Dominantes 20 gadu | Skatīt vairāk
Auto-foto orientēšanās spēle Valmieras novada Tūrisma pārvalde
No 1. līdz 30. novembrim ikviens piedzīvojumu entuziasts aicināts piedalīties aizraujošā auto-foto orientēšanās spēlē “Medību sezonas noslēgums"! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 17.10.2025 - 06.11.2025 Lielā dzintara jubilejas festivāls Liepājas reģiona TIB
7. un 8. novembrī Liepājas koncertzāles desmitgades svinību kulminācijā uz skatuves vienosies vairāk nekā 250 profesionālu mūziķu. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.28299308sec.