TŪRISMA BIZNESS | Bizness

Jaunie grozījumi uzlabos taksometru pakalpojumu kvalitāti

Saeima otrajā lasījumā apstiprinājusi grozījumus Autopārvadājumu likumā. Tie galvenokārt vērsti uz klientu ērtībām starptautiskas nozīmes infrastruktūras objektos, piemēram, lidostā “Rīga”. Grozījumos iekļautas normas, kas paredz maksimāli samazināt krāpšanās iespēju, kad no klientiem tiek pieprasītas neadekvāti lielas summas par braucieniem.


Likumprojekts paredz, ka starptautiskas nozīmes infrastruktūras objektos pārvadātājam būs jānodrošina viens tarifs taksometra nolīgšanai, vienam kilometram un vienai minūtei. Likums noteiks arī iespēju norēķināties par braucienu ar priekšapmaksas dokumentu, piemēram, kuponu vai QR kodu. Jaunā kārtība paredzēs arī to, ka pārvadātājam pakalpojuma pieejamība objektos būs jānodrošina visu to darbības laiku. Tāpat transportlīdzekļiem  būs jāatbilst noteiktām kvalitātes prasībām, piemēram, tie nedrīkstēs būt vecāki par pieciem gadiem, tiem būs jānodrošina iespēja pārvadāt bērnus, kā arī cilvēkus ar kustību traucējumiem.

Līdz ar šiem grozījumiem tiek pastiprināti aizsargātas pasažieru tiesības. Ja klients fiksēs, ka aplikācija, ar ko izsaukts taksometrs, brauciena laikā nedarbojas tiešsaites režīmā vai nav ieslēgts skaitītājs, tad viņam būs tiesības par braucienu nemaksāt. Tādas pašas tiesības būs arī gadījumā, ja šoferis par pakalpojumu neizsniegs čeku.  

Paredzams, ka grozījumi stāsies spēkā šī gada septembrī, pēc tam, kad Ministru kabinetā būs apstiprināti visi nepieciešamie normatīvie akti.


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Pavasara Vidusjūras kruīzi ar Costa CRUISEcentre
7 naktis // pavasaris Vidusjūras reģionā // pilna ēdināšana // no Barselonas, Savonas un Romas | Skatīt vairāk
no 534 EUR
Peloponesa. Grieķija Estravel Latvia
Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu // no 01.06. | Skatīt vairāk
no 439 EUR
“Ko īsti vēlas sieviete?” Valmierā Valmieras novada Tūrisma pārvalde
10. aprīlī 19.00 Valmieras Kultūras centrā aicinām uz koncertpiedzīvojumu “Ko īsti vēlas sieviete?”! | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::1.32887006sec.