TŪRISMA BIZNESS | Pētījumi & Statistika

Rudens sezonā turpinās pasažieru skaita pieaugums lidostā «Rīga»

Arī rudens sezonas pirmajā mēnesī starptautiskajā lidostā “Rīga” turpinājies pasažieru skaita un kravu apjoma pieaugums – 2017.gada desmit mēnešos, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo periodu, pasažieru skaits pieaudzis par gandrīz 12%, bet apkalpoto kravu apjoms – par vairāk nekā piektdaļu, liecina operatīvie dati par lidostas darbības rezultātiem.

2017.gada desmit mēnešos lidostā apkalpoti 5,16 miljoni pasažieru, kas ir par 11,9% vairāk nekā pērnā gada attiecīgajā periodā, bet kravu apjoms audzis par 21,2%, sasniedzot 19 858 tonnas.

Oktobrī lidostā “Rīga” apkalpoti 553,6 tūkstoši pasažieru, kas ir par 16% vairāk nekā pērnā gada oktobrī. Apkalpoto kravu apjoms, salīdzinot ar pērnā gada oktobri, palielinājies par 59,3%.

“Pasažieru skaita un kravu apjoma prognoze atlikušajiem šī gada mēnešiem sniedz pamatotas cerības, ka 2017.gadu lidosta “Rīga” noslēgs ar jauniem rekordien gan pasažieru pārvadājumu, gan jo īpaši kravu apkalpošanas segmentā. Apsveicams ir nacionālās aviokompānijas “airBaltic” sniegums, kas aizvien palielina pasažieru skaitu un ievērojami apsteidz savas prognozes, tādejādi veicinot arī lidostas “Rīga” izaugsmi,” norāda lidostas valdes priekšsēdētāja Ilona Līce.

 2017.gada desmit mēnešos par 8,9% palielinājies lidostā “Rīga” apkalpoto lidojumu skaits – desmit mēnešos Rīgā apkalpoti 62 702 gaisa kuģi. Oktobrī Rīgas lidostā apkalpoti 6806 gaisa kuģi – par 11,6% vairāk nekā pagājušā gada oktobrī.

Jau ziņots, ka šā gada ziemas lidojumu sezonā no starptautiskās lidostas “Rīga” ir iespējams doties uz 74 galamērķiem visā pasaulē. Lidojumus no lidostas “Rīga” nodrošina 17 aviokompānijas – airBaltic, Ryanair, WizzAir, Aeroflot, SAS, Finnair, Norwegian Air Shuttle, Lufthansa, LOT Polish Airlines, Utair, Turkish Airlines, Ukraine International Airlines, RusLine, Uzbekistan Airways, Belavia, Ellinair un Smartlynx Airlines.

Starptautiskā lidosta “Rīga” ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs. No lidostas ”Rīga” ziemas sezonā iespējams doties uz vairāk nekā 70, bet vasaras sezonā - uz gandrīz 90 galamērķiem, ko nodrošina 20 aviosabiedrības. 2016.gadā lidosta “Rīga” apkalpoja vairāk nekā 5,4 miljonus pasažieru – gandrīz 45% no kopējā Baltijas valstu pasažieru skaita.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Jaungada vakars Harper Woolf Harper Woolf
Jaungada vakars Harper Woolf | 31.12. 8 kārtu vakariņas. Laiki: 17:00–20:00 & 21:00–01:00. Cena €135. Vīnu saskaņojums €85/€125. Bārs ar DJ | Skatīt vairāk
Latvija no 135 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 04.12.2025 - 11.12.2025 “Zeimuļs” – arhitektūras brīnums Rēzeknē! Rēzeknes pilsētas TIC
Iepazīsti futūristisku arhitektūras brīnumu Latgalē – “Zeimuļs” ar zaļajiem jumtiem un torņiem kā divi milzu zīmuļi! + Aizraujošs skats no | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 06.12.2025 - 13.12.2025 Ziemassvētku noskaņu koncerts Tukuma TIC
Ziemassvētku noskaņu koncertā mazi un lieli varēs baudīt siltu un sirsnīgu mūziku dažādos žanros un gadsimtos. | Skatīt vairāk
Svētku laiks Bānīša stacijas kvartālā Alūksnes TIC
Gada izskaņa pienāk ar skaisto Ziemassvētku un brīnuma gaidīšanas laiku. Svētku sajūtu smelties aicinām ieplānot Alūksnes dzelzceļa stacijas | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.81349206sec.